(Nie)/ Brzydkie Kaczątko

Data: 15 stycznia 2021 Miejsce: Transmisja LIVE na facebook.com/kultura.olawa/ Online

Opis

(Nie)/ Brzydkie Kaczątko – muzyczny spektakl online dla dzieci na zakończenie ferii zimowych

15 stycznia o godz. 12:30 zapraszamy na Facebook Centrum Sztuki w Oławie na premierę bajki “(Nie)/ Brzydkie Kaczątko” na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena.

Główny bohater – nazywany Brzydkim Kaczątkiem, odepchnięty przez współlokatorów z podwórka, wyrusza w drogę, aby znaleźć swoje miejsce na ziemi. Podczas podróży Kaczątko wiele razy trafia na zdarzenia – wydawałoby się – bez wyjścia, ale okazuje się, że nawet w najbardziej kłopotliwej sytuacji znajdzie się jakiś sposób na problemy. O tym właśnie przekonuje się nasz bohater spotykając na swojej drodze m.in. zabawne Duchy – Janka i Zenka, Polną Mysz czy doktora Dzięcioła. (Nie) Brzydkie Kaczątko to opowieść o samotności, odrzuceniu i o poszukiwaniu własnej drogi, a także o odwadze i determinacji, które prowadzą do spektakularnej, pięknej przemiany. Wartko tocząca się akcja, autorskie piosenki, efektowne kostiumy oraz barwna scenografia czynią ten spektakl wyjątkowym teatralnym widowiskiem z wartościowym morałem, który zapamiętają nie tylko najmłodsi widzowie!

Spektakl będzie dostępny od 15 do 21 stycznia 2021 roku na kanale YouTube Agencji Artystycznej Prym Art za pośrednictwem linka, który zostanie opublikowany na Facebooku Centrum Sztuki w Oławie.