“MOJE KLIMATY”

Data: 5 grudnia 2019 Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 Wstęp wolny

Opis

“MOJE KLIMATY” – Wystawa prac malarskich Józefa Kawy

W grudniu zapraszamy do Galerii OKO w Ośrodku Kultury (filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie) na wystawę prac malarskich Józefa Kawy ”MOJE KLIMATY“.

Na wernisaż zapraszamy 5 grudnia 2019 r. o godz. 18:00.

Tak o Józefie Kawie pisze Syn:

“Absolwent Państwowego Liceum Technik Plastycznych w Kielcach w 1969 roku na kierunku rzeźby. W 1986 roku ukończył Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a w 1988 roku studia podyplomowe z fizyki na Uniwersytecie Opolskim. Pracował jako nauczyciel plastyki, techniki i fizyki.
Jego ulubionym motywem malarskim są drzewa, drewno zaś stanowi dla niego najwdzięczniejszy materiał rzeźbiarski.
Indywidualnie wystawiał swoje prace w Oławie, w Jeleniej Górze, w Kazimierzu Dolnym i w Ustce. Jego prace znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i za granicą, a także w oławskim ratuszu.
Pochodzi z niedużej wioski na Kielecczyźnie, gdzie od najmłodszych lat miał kontakt z przyrodą. Kiedy po Liceum Plastycznym i Studium Nauczycielskim przeniósł się do Oławy najbardziej tęsknił za pozamiejską przestrzenią i naturą. Trudno tej tęsknoty nie zauważyć, zwłaszcza w jego wczesnych pracach. Jednak tą własną prawdziwą ścieżkę, czasami nieco przetworzonego pejzażu, odnalazł w trakcie studiów. Pomimo upływu lat pejzaż pozostaje jego niekwestionowaną domeną, choć z czasem, niejako godząc się z miejską częścią swojego życia, coraz częściej zaczął sięgać po motywy z architektury Oławy.
Prace zgromadzone na tej wystawie pokazują oba te oblicza”.
Wystawę będzie można oglądać do końca grudnia.

Zapraszamy! Wstęp wolny.