MINIGRANTY KULTURALNE – ROZDANE

Data: 17 lipca - 31 sierpnia Miejsce: Zapisy

Opis

Konkurs na minigranty kulturalne PRZESTRZEŃ KULTURY – OŁAWA 2020 został rozstrzygnięty. Centrum Sztuki w Oławie we współpracy z Urzędem Miejskim w Oławie sfinansuje 5 projektów, które będą realizowane podczas wakacji na przestrzeni czasu od 23 lipca do 29 sierpnia. Z uwagi na atrakcyjność i ilość nadesłanych prac (11 wniosków, w tym 1 nie był rozpatrywany, ponieważ wpłynął po wyznaczonym terminie) wybrano 5 pomysłów na wydarzenia rekreacyjno-kulturalne. Co je wyróżnia? Każdy jest inny, interesujący i artystycznie zróżnicowany oraz skierowany do różnych odbiorców. W najbliższym czasie podamy szczegółowy kalendarz wydarzeń, a poniżej lista zwycięzców wg dat realizacji wydarzeń:

1. „KONCERTY MOBILNE 2020. FIESTA KUBANA” – Fundacji Angelus (V Records) – (kwota dofinansowania: 4.500 zł brutto), miejsce realizacji – Plac na Młyńskiej, data 23.07.
Koncert w wykonaniu zespołu Cuban Latin Jazz, założonego przez rodowitego Kubańczyka – Rolanda Abreu, nada letniej aurze południowego smaczku. Niezależnie od wieku, przy tej muzyce każdy może uruchomić swoje ciało i rozwibrować struny głosowe – bo będzie ku temu doskonała okazja, a zespół właśnie do takiej aktywności zachęci, przy dźwiękach kubańskiej, rytmicznej i melodyjnej muzyki!

2. Festiwal historii i ognia w Oławie – Polski Instytut Rekonstrukcji Historycznych w Opolu, filia w Brzegu (kwota dofinansowania: 6.000 zł brutto), miejsce realizacji: Rynek Miejski i Park Miejski przy PKP, data 31.07 oraz 22 i 23.08.
Cykl trzech imprez o charakterze artystyczno-historyczno-rekonstrukcyjnym, podczas których przeniesiemy się w przeszłość, do czasów naszej wczesnej państwowości. Na własnej skórze będziemy mogli doświadczyć “uroków” średniowiecznego życia. Dzieci, jak i dorośli, będą mogli postrzelać z łuku, zobaczyć jak Tatarzy na Oławę najechali (nawiązanie do faktu historycznego z 1241 roku), a także podziwiać widowiskowe show Teatru Ognia WIWERN.

3. Spotkanie muzyczne „Kilka czułości” – Anna Kamińska wraz z zespołem (kwota dofinansowania: 2.850 zł brutto), miejsce realizacji – Park Miejski przy PKP, data 7.08.
W kameralnej i klimatycznej atmosferze letniego wieczoru, na kocyku i podusi, zostaniemy obdarowani “Kilkoma czułościami” dźwięków autorskiej muzyki i śpiewu Anny Kamińskiej z towarzyszącym jej zespołem. Ze sceny w Parku Miejskim popłyną melancholijne melodie i szczere słowa o miłości.

4. „Hip Hop Reunion” – 2 Face Events Kamil Kaczmarek (kwota dofinansowania: 7.000 zł brutto); miejsce realizacji – Plac na Młyńskiej (+boisko Orlik przy SP 2), data 9.08.
Propozycja kierowana do młodych miłośników kultury Hip Hop – impreza o interdyscyplinarnym charakterze. Wydarzenie połączy w sobie sztuki: muzykę Hip-Hop z warsztatami DJ-ingu (odważni niech wskakują na Open MIC), taniec Breakdance (z warsztatami), graffiti (także z warsztatami), oraz sport – zawody Streetball. A jeśli ktoś chciałby podkręcić swój letni image – czemu nie? – niech sobie da dreda na włosach skręcić. Albo dwa! To wszystko będzie możliwe podczas “Hip Hop Reunion”!

5. „Rodzinne podchody” – ARTY PARTY Edyta Wasiak (kwota dofinansowania: 7.000 zł brutto); miejsce realizacji – Park Miejski przy PKP, data 29.08.
Impreza o charakterze familijnym, z uwagi na charakter organizacji imprezy, zalecana jest internetowa rejestracja uczestników. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, do zabawy w podchody, a przez to do bliższego poznania ciekawych zakamarków naszego pięknego Miasta. Wydarzenie okraszone będzie dawką świetnej zabawy przy barwnych animacjach (np. malowanie twarzy, tańce, zabawy, konkurencje familijne itp.). Świetna zabawa i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu – gwarantowane!