MERY SPOLSKY

Data: 25.06.2021 Miejsce: OWE ODRA, ul. Młyńska 3 Kup bilet

Opis

Ruszamy ze sprzedażą biletów na koncerty realizowane w ramach tegorocznego Święta Miasta – Dni Koguta 2021!

Koncert MERY SPOLSKY odbędzie się w piątek 25 czerwca o godz. 19:30 w sali widowiskowej w OWE Odra (filia nr 1 Centrum Sztuki w Oławie, ul. Młyńska 3). Bilety w cenie 20 zł dostępne od 1 czerwca w kasie OWE Odra i online na kultura.olawa.pl.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!

Koncert będzie można oglądać na żywo na telebimie zlokalizowanym w specjalnej strefie na terenie zielonym Ośrodka Kultury (filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie. Ilość osób przebywających w strefie będzie dostosowana do przestrzeni oraz obowiązujących obostrzeń epidemicznych. Szczegóły niebawem na www.kultura.olawa.pl i na Facebooku Centrum Sztuki w Oławie.

Obok Mery Spolsky i jej twórczości trudno przejść obojętnie. Sama pisze teksty, zamienia je w piosenki i prowokuje… głównie do myślenia. Jej słowa są szczere i odważne, ubrane w mocne elektro-techno bity i piosenkowe melodie.

Artystka przyznaje się do inspiracji szaloną twórczością Salvadora Dali’ego, czerpie z motywu pasków Grzegorza Ciechowskiego i nurza się w abstrakcjach Die Antwoord. W 2017 roku wydała debiutancką płytę pt. „Miło Było Pana Poznać” pod szyldem wytwórni Kayax. Drugi album ukazał się 27 września 2019 roku nakładem wytwórni Kayax i nosi tytuł „Dekalog Spolsky”. Mery bawi się na nim konwencją dekalogu i prezentuje dziesięć własnych życiowych zasad, drogowskazów moralnych w postaci dziesięciu piosenek.

Na swoim koncie ma już trzy nominacje do Fryderyków, kilka wyprzedanych tras koncertowych, miliony odtworzeń na YouTube i serwisach streamingowych. Słynie z bardzo energetycznych koncertów i zwariowanych stylizacji. Występuje na najważniejszych polskich scenach i festiwalach. FMT w Szczecinie, Targi Muzyczne CJG w Warszawie, Spring Break w Poznaniu, Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Kraków Live Festival, Late Summer Festival, United Islands of Prague, Olsztyn Green Festival, Białystok New Pop Festival, CoJestGrane24 Festival, Męskie Granie, Women’s Voices czy jako support IMANY – to tylko niektóre ze scen, które Mery zdobyła szturmem. Towarzyszą jej „krzyż spolsky”, który niesie pomoc zagubionym sercom, czarno-białe paski i oczywiście najwierniejsi fani, czyli – Ludzie Spolsky.

W ostatnich dniach Mery zaskoczyła wszystkich informacją o swoim debiucie literackim. Premiera książki już 16 czerwca!

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę