Minigranty Przestrzeń Kultury – Oława 2021 przyznane!

Data: Wakacje Miejsce: Wstęp wolny

Opis

Konkurs na minigranty kulturalne PRZESTRZEŃ KULTURY – OŁAWA 2021 został rozstrzygnięty. Centrum Sztuki w Oławie we współpracy z Urzędem Miejskim w Oławie sfinansuje 4 projekty, które będą realizowane podczas wakacji  od 31 lipca do 28 sierpnia. Każdy jest artystycznie zróżnicowany oraz skierowany do różnych odbiorców:

1. „Sztuka MÓWi” – Anna Bratek – (kwota dofinansowania: 9.000 zł brutto), miejsce realizacji – Park Miejski przy PKP, data 31.07.

Interdyscyplinarne wydarzenie polegające na ukazaniu siły wynikającej z połączenia i przenikania się dziedzin sztuki. Podczas autorskiego koncertu MÓW (jazz pop) na scenie oprócz muzyków pojawią się reprezentanci innych artystycznych profesji: aktorzy, tancerka i choreografka, autorka tekstów itp. aby zaprezentować swoją sztukę w kontekście granej na żywo muzyki. Słowem, na scenie pojawi się miks osobowości i miks sztuk. Po koncercie wszyscy wykonawcy będą do dyspozycji uczestników. Jeśli ktoś będzie chciał porozmawiać o muzyce, tańcu, aktorstwie, filmie czy sztuce opowiadania, będzie to możliwe. Zapraszamy na prawdziwe święto Sztuki!

2. II Festiwal historii i ognia w Oławie – Polski Instytut Rekonstrukcji Historycznych w Opolu, filia w Brzegu (kwota dofinansowania: 6.000 zł brutto), miejsce realizacji: Rynek Miejski i Tereny Zielone przy Ośrodku Kultury, data 13-14.08.
Druga edycja imprezy, która w ubiegłym roku cieszyła się dużym powodzeniem wśród mieszkańców. W dniu 13 sierpnia w godzinach wieczornych zapraszamy na oławski rynek, by podziwiać widowiskowe show Teatru Ognia WIWERN. Następnego dnia przeniesiemy się w miejscu i czasie: na Tereny Zielone Ośrodka Kultury, gdzie czeka nas Piknik średniowieczny. Tym razem zlokalizowany bliżej centrum, co ułatwi mieszkańcom wygodne dotarcie do obozowiska. W ramach wystaw zaprezentowane zostaną tablice i banery edukacyjne, repliki uzbrojenia średniowiecznego oraz repliki strojów historycznych eksponowane na manekinach wystawienniczych. W obozie nie zabraknie także muzyki dawnej oraz atrakcji prowadzonych przez rekonstruktorów historii. W programie przewidziano również turniej łuczniczy, w tym roku rozszerzony o nowe konkurencje i nagrody dla uczestników!

3. “Music of Buena Vista. Koncert w przestrzeni miejskiej” – Fundacja Angelus (V Records) – (kwota dofinansowania: 6.000 zł brutto), miejsce realizacji: Tereny Zielone przy Ośrodku Kultury, data 15.08.
Koncert w wykonaniu zespołu Cuban Latin Jazz, założonego przez rodowitego Kubańczyka – Rolanda Abreu, nada letniej aurze południowego smaczku. Występowi kwartetu towarzyszyć będzie kubański, rytmiczny i melodyjny wokal Yaremi Kordos (Alfonso). Zapraszamy na maestrię muzyczną, rozrywkę z najwyższej półki, która ma szeroki zasięg i dociera do osób dorosłych, seniorów, dzieci i młodzieży. Niezależnie od wieku, przy tej muzyce każdy może uruchomić swoje ciało!

4. „Hip Hop Reunion vol. 2” – 2 Face Events Kamil Kaczmarek (kwota dofinansowania: 9.000 zł brutto); miejsce realizacji – Park Miejski obok PKP, data 28.08.
Druga edycja imprezy kierowanej do miłośników kultury Hip Hop tym razem odbędzie się w Parku Miejskim przy dworcu PKP. Od wczesnych godzin popołudniowych zapraszamy na DJ-skie sety połączone z warsztatami, pokazy i warsztaty graffiti, tańca Breakdance (także z warsztatami) oraz produkcji muzycznej. Od godz. 20:00 zapraszamy na koncerty – na scenie wystąpią lokalni hip-hopowi artyści. Hip-Hop Reunion vol. 2 będzie dla młodzieży idealnym zwieńczeniem lata.

 

Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu na minigranty kulturalne PRZESTRZEŃ KULTURY – OŁAWA 2021. Jeśli macie pomysł na interesujące wydarzenie kulturalne w plenerze podczas wakacji, koniecznie weźcie udział w konkursie. Miejsce realizacji to przestrzeń miasta – do wyboru: Rynek, Park Miejski przy PKP lub teren zielony przy Ośrodku Kultury. Pula finansowa do podziału to 30.000 zł. W ubiegłym roku nadesłane propozycje były bardzo zróżnicowane, mamy nadzieję, że tegoroczna edycja również miło nas wszystkich zaskoczy. Na zgłoszenia czekamy do 1 lipca. Regulamin i formularz zgłoszenia znajdziecie poniżej.

Zgłoszenie

Regulamin