MARATON HORRORÓW W KINIE ODRA

Data: 12.08.2023 Miejsce: Kino Odra, ul. Młyńska 3 Kup bilet

Opis

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza do Kina Odra w Oławie 12 sierpnia o godzinie 19:00 na “Maraton horrorów”. Tego wieczoru wyświetlimy 3 filmy: 19:00 Pajęczyna, 21:00 Premiera! Demeter: Przebudzenie zła oraz o 23:15 Czarny demon.

Pajęczyna. Nowy film producenta kultowych „BARBARZYŃCÓW” i najpopularniejszego horroru ostatnich lat „TO”.Wstrząsająca opowieść o chłopcu, który nie może liczyć nawet na rodziców w konfrontacji z przerażającą demoniczną siłą.
Nawiedzony dom? A może koszmarna rodzinna tajemnica ukrywana przez najbliższych? Ośmioletni Peter musi zmierzyć się z dramatyczną prawdą.
Od dnia przeprowadzki do nowego domu, ośmioletni Peter co noc doświadcza przerażającej obecności. Na początku jest to tajemnicze, niepokojące stukanie za ścianą sypialni, które słyszy tylko on. Później koszmar narasta, wraz z pojawieniem się wstrząsających wizji. Najgorszy jest jednak fakt, że rodzice lekceważą strach syna, twierdząc, że dręczą go wytwory własnej, wybujałej wyobraźni. Skazany na samotną konfrontację z demoniczną siłą, Peter zaczyna podejrzewać, że najbliżsi ukrywają przed nim straszną rodzinną tajemnicę.

Demeter: Przebudzenie zła. Adaptacja „Dziennika kapitana”, rozdziału z powieści Brama Stokera Dracula z 1897 roku. Reżyserem obrazu jest André Øvredal twórca uznanego, szalonego filmu „Łowca trolli” oraz horroru „Autopsja Jane Doe”. Za zdjęcia odpowiada Tom Stern, znany z filmów „Snajper”, „Gran Torino” i „Sully”, natomiast za muzykę nominowany do 15 Oscarów, wybitny Thomas Newman „Skyfall”, „1917”, „Most szpiegów”.
To miał być kolejny zwyczajny rejs. Morze było spokojne, prognozy nie zapowiadały sztormu. Gdy szkuner „Demeter” odbił od nabrzeża, nikt z załogi nie wiedział, że w jednej z dwudziestu czterech nieoznakowanych skrzyń znajdujących się na pokładzie, kryje się zło. Zapadł zmrok, a statek był na pełnym morzu, gdy odkryto pierwszą ofiarę. Wołanie o pomoc nie miało już sensu, a walka o przetrwanie okazała się boleśnie nierówna. Każda kolejna noc przynosiła śmierć, a istota będąca jej sprawcą pozostawała nieuchwytna. Im bliżej było do londyńskiego portu, tym bardziej oczywisty stawał się fakt, że najgorsze dopiero nadchodzi.

Czarny demon. Paul Sturges (Josh Lucas) wraz z rodziną wyjechali do Meksyku. Nie sprzyja im jednak szczęście, ponieważ zostają uwięzieni na rozpadającej się platformie wiertniczej, a w głębinach czyha zagrożenie ze strony rekina megalodona. Wszyscy chcą bezpiecznie dotrzeć na brzeg, ale są pod ciągłym atakiem, a groźne stworzenie nie cofnie się przed niczym, by chronić swoje terytorium.

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę