Majowy Seans Kinomana: Tamte dni, tamte noce

Data: 16 maja 2019 Miejsce: KINO ODRA, ul. Młyńska 3 Kup bilet

Opis

W majowym Seansie Kinomana, na który zapraszamy do Kina Odra w czwartek 16 maja o godz. 17:30 wyświetlimy film w reżyserii Luki Guadagnino “Tamte dni, tamte noce” będący sensualną opowieścią o porywach pierwszej miłości.

Północne Włochy, lato 1983 roku. Elio Perlman, błyskotliwy siedemnastolatek o amerykańsko-włoskim pochodzeniu, spędza wakacje w XVII-wiecznej willi, komponując i grając muzykę klasyczną, czytając i flirtując ze swą przyjaciółką. Cieszy go każda chwila spędzona w willi, zwłaszcza że za kompana ma swego ojca, szanowanego profesora specjalizującego się w greko-romańskiej kulturze, oraz matkę Annellę, tłumaczkę, która uczy chłopaka rozkoszować się kulturą i przyrodą Włoch. Pewnego dnia do willi przybywa Oliver, młody amerykański stypendysta, pracujący z ojcem Elia nad swym doktoratem. Obycie i wykształcenie oraz talent Elia sprawiają wrażenie, że mamy do czynienia z dorosłym, w pełni ukształtowanym mężczyzną, a jednak wielu rzeczy musi się jeszcze nauczyć – zwłaszcza w obcej mu dotąd dziedzinie – miłości. W porażająco pięknych krajobrazach spalonej słońcem Italii Elio i Oliver odkrywają odurzającą siłę wzajemnego przyciągania. To lato zapamiętają na zawsze.

Seans poprzedzi prelekcja Bartosza Solarewicza – animatora kultury filmowej i tłumacza. Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie kina Odra i online na www.kultura.olawa.pl.

Nagrody:

Oscary 2018: najlepszy scenariusz adaptowany (James Ivory)
Złote Globy 2018: 3 nominacje – najlepszy dramat, najlepszy aktor w dramacie (Timothée Chalamet), najlepszy aktor w roli drugoplanowej (Armie Hammer)
Nagrody BAFTA 2018: najlepszy scenariusz adaptowany (James Ivory)
Critics Choice 2018: najlepszy scenariusz adaptowany (James Ivory)
Satelity 2018: 3 nominacje – najlepszy aktor drugoplanowy (Armie Hammer), najlepszy scenariusz adaptowany (James Ivory)
Nagrody Film Independent: 6 nominacji
Nagrody Amerykańskiego Instytutu Filmowego 2017: film roku
MFF w Berlinie 2017: nominacja do nagrody Teddy
Festiwal Filmów LGBTQ+ Chéries-Chéris w Paryżu 2017: Grand Prix
Nagrody Gotham 2017: najlepszy film fabularny, najlepsza przełomowa rola aktorska (Timothée Chalamet)
Nagrody National Board of Review 2017: przełomowa rola (Timothée Chalamet)

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę