Majowe wystawy

Data: Maj 2022 Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 | Galeria OKO Wstęp wolny

Opis

W maju zapraszamy do Galerii OKO na wystawę malarstwa Patrycji Mikołajczak.

Wystawa „Droga do domu” jest zaproszeniem do uczestnictwa w podróży… i prezentuje zestaw obrazów dotyczących podróży człowieka do domu. Do jakiego domu i jaki ma być ten dom? Prawdopodobnie taki, w którym czuje się bezpiecznie i komfortowo. Wymarzony.

Zanim jednak do niego trafi musi zmagać się z żywiołami, trudnościami, ciemnościami, niewygodnymi wyborami, krętymi drogami. W takim razie jak ma się przygotować do takiej podróży?

Najlepiej zrobi jeśli nic ze sobą nie zabierze. Nic? Nic. Wtedy dotrze do domu? Prawdopodobnie tak.

Na wernisaż wystawy zapraszamy 20 maja o godz. 18:00 do Galerii OKO. Wstęp wolny!

Patrycja Mikołajczak – urodzona w 1992 r. w Karpicku. Absolwentka Liceum Plastycznego im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu (2012). Studiowała we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta na kierunku malarstwo. W 2017 r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Zdzisława Nitki (malarstwo), prof. Pawła Lewandowskiego-Palle (organiczne techniki malarskie i mozaika) oraz prof. Anny Marii Kramm (rysunek). Od 2021 r. asystentka w Pracowni Malarstwa prowadzonej przez prof. Annę Marię Kramm. Interesuje się bogatymi strukturami malarskimi oraz kondycją człowieka we współczesnym świecie.

Ponadto w maju w Ośrodku Kultury można oglądać malarstwo abstrakcyjne Kamila Chima – malarza i rysownika, uczestnika warsztatów twórczych w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gliwicach oraz wystawę „Akryl – przegląd prac” w wykonaniu dzieci uczęszczających do Akademii Małego Artysty w Centrum Sztuki w Oławie pod kierunkiem Bożeny Myszkowskiej.