Lutowy Seans Kinomana

Data: 21 lutego 2019 Miejsce: KINO ODRA, ul. Młyńska 3 Kup bilet

Opis

21 lutego o godz. 17:30 w ramach Seansu Kinomana pokażemy w Kinie Odra film ROMA w reżyserii Alfonso Cuarón, jeden z najmocniejszych kandydatów do Oscara w kilku kategoriach (najlepszy: film, reżyseria, zdjęcia, film nieanglojęzyczny), już obsypany nagrodami (m.in. 2 Złote Globy, Złoty Lew w Wenecji) i nominacjami (7 do nagród BAFTA).

“Roma” to poruszający portret życia w targanym rodzinnymi i politycznymi konfliktami Meksyku lat 70-tych. Cleo i Adela, służące z indiańskiego ludu Misteków, pracują dla rodziny z klasy średniej. Gdy pani domu, matka czwórki dzieci, musi radzić sobie z nieobecnością męża, Cleo stawia czoła druzgocącej prawdzie. Jak wpłynie to na relacje z dziećmi, które kocha jak własne? Starając się nadać nowy sens miłości i poczuciu solidarności w społeczeństwie, gdzie klasa i rasa są ze sobą splecione, obie zmagają się ze zmianami przenikającymi ich dom w czasach starć wspieranej przez rząd milicji z demonstrującymi studentami.

Seans poprzedzi prelekcja Bartosza Solarewicza – animatora kultury filmowej i tłumacza. Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie kina Odra oraz na kultura.olawa.pl.

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę