Listopadowe Kino Jazz

Data: 9 listopada 2019 Miejsce: KINO ODRA, ul. Młyńska 3 Kup bilet

Opis

Listopadowe Kino Jazz

W ramach listopadowego cyklu Kino Jazz zapraszamy do Kina Odra na film „Blue Note Records: Beyond the Notes” w reżyserii Sophie Huber, który został wyświetlony po raz pierwszy na Tribeca Film Festival w 2018 roku w Nowym Jorku, a następnie na ponad 50 międzynarodowych festiwalach, zdobywając uznanie m.in. w Wielkiej Brytanii i Kanadzie.

Jedna z najważniejszych wytwórni w historii jazzu, a tym samym całej amerykańskiej muzyki – Blue Note Records, to dom dla legend jazzu i wybitnych współczesnych artystów.

Historia założonej w Nowym Jorku w 1939 roku przez żydowskich uchodźców Alfreda Liona i Francisa Wolffa firmy, to przede wszystkim wybitne i przełomowe nagrania muzyczne ale także swoista dokumentacja walki o muzyczną wolność, konfliktu między czystą sztuką i kulturalną komercją oraz idei muzyki jako siły transformacyjnej i rewolucyjnej. Wykorzystując materiały archiwalne, współczesne sesje nagraniowe oraz wywiady z ikonami jazzu i młodymi artystami „Blue Note Records: Beyond The Notes” ukazuje, jak współczesny jazz łączy się z hip hopem.

Wartości prezentowane przez Blue Note sprawiły, że w jej katalogu znalazły się płyty takich artystów jak: John Coltrane, Thelonious Monk, Miles Davis, Bud Powell, Art Blakey, Horace Silver.
Osią dokumentu jest sesja nagraniowa, w której biorą udział Herbie Hancock i Wayne Shorter, a także artyści młodszego pokolenia, tacy jak Robert Glasper i Ambrose Akinmusire, nagrywając wspólnie album “All-Stars”.

Dystrybutorem filmu „Blue Note Records: Beyond The Notes” w Polsce jest firma Musicine koncentrująca swoje działania na filmach dokumentalnych o muzyce i wybitnych jej twórcach.

Przypominamy, że Kino Jazz to nasz najnowszy cykl filmowy, który z pewnością ucieszy wszystkich miłośników dobrej muzyki. Spotkania z wyjątkowymi muzycznymi artystami na ekranie Kina ODRA rozpoczęliśmy od sylwetki jazzowego symbolu – Milesa Daviesa a w najbliższych miesiącach zapraszamy na muzyczne filmy, których bohaterkami będą m.in. Aretha Franklin czy Ella Fitzgerald.

Blue Note Records: Beyond the Notes” już 9 listopada o godz. 18:00 w Kinie Odra. Bilety normalne w cenie 18 zł i ulgowe w cenie 15 zł dostępne w kasie Kina Odra i online na kultura.olawa.pl.

 

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę