Letnie Warsztaty Artystyczne

Data: 8 - 14 lipca 2019 Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 Wstęp wolny

Opis

Letnie Warsztaty Artystyczne 8 – 14 lipca 2019r.

Zapraszamy młodzież oraz osoby dorosłe do udziału w bezpłatnych warsztatach artystycznych pod nazwą Letnie Warsztaty Artystyczne. W programie proponujemy następujące zajęcia:

Malarstwo i rysunek – spotkanie z historią miasta Oławy

W tego rocznej edycji warsztatów zapraszamy młodzież oraz dorosłych do zmierzenia się z 785-tą rocznicą uzyskania praw miejskich przez nasze miasto.
Będziemy poszukiwać inspiracji w plenerze, rysując i malując opowiemy jak postrzegamy i odczuwamy nasze miasto dziś. W szkicach rysunkowych i malarskich pokażemy urokliwe miejsca, ich klimat i charakter.
Będziemy pracować technikami: akwarela, akryl – malarstwo, rysunek – tusz, sepia, ołówek i pastele.

Ceramika Raku – w tym roku warsztaty ceramiczne to 3 dni intensywnej pracy w glinie, której uwieńczenie stanowić będzie wypał wybranych prac w technice RAKU. Jest to stara technika wypału zapoczątkowana w Japonii w XVI w. Naczynia lepione ręcznie były wypalane w niskich temperaturach, często bez użycia szkliw, wyjmowane z ognia i studzone w wodzie lub na powietrzu. Od tamtej pory technika ta jest już zmodyfikowana i naczynia można poddawać redukcji np. w trocinach, co nadaje ceramice dodatkowe walory odymienia.
Uczestnicy będą mogli stworzyć naczynia lub rzeźby ceramiczne i uczestniczyć w przygotowaniach oraz samym wypale RAKU. Pozostałe prace stworzone podczas warsztatów będą wypalone w piecu elektrycznym.

Rzeźba -na warsztatach rzeźbiarskich uczestnicy zdobędą teoretyczną wiedzę o podstawowych metodach rzeźbienia i konstrukcji rzeźby oraz zrealizują własne projekty rzeźbiarskie na podstawie sporządzonych szkiców. Warsztaty zostały stworzone z myślą o osobach początkujących, uczniach i studentach, którzy chcą udoskonalić swoją technikę i popracować pod okiem uzdolnionego artysty, specjalizującego się w rzeźbie figuratywnej.

Warsztaty tworzenia szablonów – na tych zajęciach dowiecie się, na czym polega technika grafiki warsztatowej, stworzycie swój własny wzór i samodzielnie odbijecie go na torbie/koszulce, którą otrzymacie od nas w prezencie. Możecie także przynieść z domu swoją własną torbę/ubranie, które chcielibyście ozdobić. Myślcie nad motywem, który chcielibyście umieścić – może to być rysunek, grafika a może cytat z ulubionej książki? Wzór będzie oryginalny i tylko Wasz!

Witraż – warsztaty witrażu metodą Tiffaniego – witraż wolno stojący lub wiszący. Zajęcia adresowane są do młodzieży powyżej 16 roku życia oraz dorosłych. Na tych warsztatach będziemy uczyć się ciąć szkło, korzystać z lutownic o wysokiej temperaturze oraz szlifierek do obróbki szkła.

Fusing – to warsztaty będące wprowadzeniem do techniki stapiania szkła. Nauka cięcia szkła i zdobienia. Uczestnicy mogą zrealizować własne projekty przy użyciu narzędzi oraz materiałów dostępnych w pracowni. Pod okiem instruktora każdy wykona element dekoracyjny typu kafel, element biżuteryjny oraz drobne naczynie użytkowe.

Zapisy do dnia 5.06.2019. Kontakt: tel. 71 313 28 29 lub 793 833 404, mail: kursy@kultura.olawa.pl.

Warunki udziału w Letnich Warsztatach Artystycznych
Karta zgłoszenia na Letnie Warsztaty Artystyczne

 

 

Letnie Warsztaty Artystyczne – terminarz warsztatów:

Ceramika Raku – 8 i 9 lipca – glina, 12 lipca – szkliwienie, 13 lipca –  wypał na terenach zielonych (sala plastyczna i tereny zielone)

Rzeźba – 10 i 11 lipca (sala plastyczna)

Warsztaty tworzenia szablonów – 10 i 11 lipca (sala nr 71)

Rysunek – 8 i 9 lipca ( sala konferencyjna oraz praca w terenie)

Malarstwo – 10 i 11 lipca (sala konferencyjna oraz praca w terenie)