LETNIE PARTY 2019

Data: 7 września 2019 Miejsce: Oława, Teren Miasteczka Wstęp wolny

Opis

LETNIE PARTY 2019

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na oławskie miasteczko na jedyną w swoim rodzaju imprezę plenerową dla młodzieży – Letnie Party 2019.

Od godz. 11:00 zapraszamy na akcję Motoserce Oława, która w tym roku towarzyszy Letniemu Party 2019, i której elementem przewodnim jest propagowanie krwiodawstwa. W punkcie poboru krwi, jak co roku, będzie możliwość oddania krwi, pomagając w ten sposób ratować życie wielu osobom. Na miejscu więcej atrakcji i niespodzianki.

Od godz. 15:00 zapraszamy wszystkich na ZUMBĘ, którą poprowadzi Dominika Bator-Wróbel z Oławskiego Centrum Tańca. Energetyczne połączenie tańca i aerobiku inspirowane latynoskimi rytmami wprawi nas w doskonały nastrój, który podtrzyma HOLI FESTIVAL, czyli Święto Kolorów. W tym roku czekają nas aż cztery wyrzuty 14 kolorów proszków holi. Pierwszy o 15:30, kolejne w godzinnych odstępach do godz. 18:30. Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa na teren imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia własnych proszków. Proszki będzie można zakupić na miejscu lub pozyskać nieodpłatnie w Strefie Art, w której od godz. 15:00 proponujemy różnorodne warsztaty artystyczne.

Na miejscu: artystyczne warsztaty dla dzieci z Bożeną Myszkowską, ceramika wraz z pokazem na kole garncarskim, które poprowadzi Katarzyna Bogucka, druk 3D, programowanie, elektronika, robotyka i zagadki logiczne pod kierunkiem Dawida Stanasiuka oraz warsztaty biżuterii tkanej na krośnie z Martą Jędras. W Strefie Art zapoznacie się też z pełną ofertą zajęć, kursów i warsztatów w sezonie 2019/2020 oraz „Zostawicie swój ślad” na specjalnej ściance.

Od godz. 16:15  zaprezentuje się Oławska Hip-Hopowa Scena Muzyczna, czyli: ELEMENT, WGWC, LITT TRAPPIN. Muzyczną gwiazdą wieczoru będzie ŻABSON.

ELEMENT – czyli dwóch raperów: Bartek i Tomek, którzy właśnie wydali pierwszą płytę z 15 utworami, będącymi odzwierciedleniem przemyśleń i sytuacji z życia chłopaków. Nagrywają “po staremu”, bazując głównie na oldschoolowych bitach, chociaż zdarzają im się muzyczne wariacje. Na koncert Elementu zapraszamy o godz. 16:15. Następnie, w okolicach godz. 17:00 wystąpi zespół WGWC – czyli ARO i KBU, dwóch młodych raperów z ekipy 10 pięter działających już od kilku lat w oławskim rap podziemiu. W tym roku wspólnie postanowili stworzyć profesjonalny album, składający się z 16 utworów. To mieszanka ciekawych tracków z bujającymi koncertowymi bangerami, które zachęcą do wspólnej zabawy pod sceną i szerszej refleksji. O godz. 18:00 na muzycznej scenie pojawi się zespół Litt Trappin w składzie: Litt Ku88on, Litt Shako, Litt Radivert i Litt Willson. Chłopaki grają w klimacie trapowym i nowoczesnym rapowym nurcie. O godz. 19:00 na scenie powitamy  ŻABSONA, utalentowanego reprezentanta nowej fali na polskiej scenie hip-hop. Urodzony w 1994 roku raper swoją karierę zaczął od bitew freestyleowych, które przyniosły m.in. dwa zwycięstwa kieleckiej edycji Arrogant Freestyle Battle. Znany jest z nowoczesnego flow, abstrakcyjnych gier słownych i nietuzinkowych konceptów artystycznych. Sznytu scenicznego nabrał, występując m.in. jako hypeman u boku legendy polskiej sceny – Borixona. Ponadto ma na koncie współpracę z jej ścisłą czołówką, jest członkiem kolektywu SB Maffija, a jego koncerty wyróżniają niezwykła żywiołowość i doskonały warsztat.

Wszystkich spragnionych nowych, nieznanych wrażeń, których dostarczają najnowsze technologie, zapraszamy na spotkanie z wirtualną rzeczywistością. Na trzech stanowiskach VR do Waszej dyspozycji będą: gry zręcznościowe, wyścigi na symulatorze jazdy oraz rollercoaster, czyli niezapomniana jazda na najwyższych kolejkach górskich świata!

Na godzinę 18:30 przewidujemy finał I edycji Oława Expressgry terenowej, w której udział bierze 10 par. Ich zmagania trwające od godz. 7:00 w sobotę będziemy relacjonować wielokrotnie podczas Letniego Party. Formuła gry znana jest głównie z telewizyjnego popularnego programu rozrywkowego a organizatorami oławskiej edycji są: Centrum Sztuki w Oławie oraz Express City i Stowarzyszenie Gramy o życie. Medialny Patronat honorowy objęła Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie. Oława Express połączona jest ze zbiórką charytatywną na rzecz Przytuliska “Podaj Łapę”. Najważniejszą częścią zabawy jest dotarcie do wyznaczonych punkt na terenie Oławy w jak najkrótszym czasie. W każdym punkcie na uczestników czekają do wykonania zadania, które będą wymagać od nich nie tylko sprytu i sprawności, ale przede wszystkim współpracy. Finałowe rozgrywki Oława Express odbędą się właśnie podczas Letniego Party 2019. Nie możecie tego przegapić!

O komfort zabawy oraz o nagrody dla uczestników zadbały zaprzyjaźnione instytucje i firmy: Centrum Sztuki w Oławie, Urząd Miejski w Oławie, Galeria Oławska, Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie,Społem” Oława Sp. z o.o., Mondelez Polska Production Sp. z o.o., MOICO, Baseny Miejskie “Termy Jakuba” Sp. z o.o., Eberspächer Climate Control Systems Sp. z o.o., Essity Operations Poland Sp. z o.o., Studio Reklamy WENA, Centrum Językowe El Dorado, Zimny Drań ® Lody Naturalne, Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Oławie, Centrum RELAX Oława.

To nie wszystkie atrakcje Letniego Party 2019. Gwarantujemy, że w sobotę 7 września na Miasteczku czekać na Was będzie więcej niespodzianek: stoiska branżowe, sponsorskie, Oławska Strefa Lodów, mnóstwo smakołyków i o wiele, wiele więcej!

Zapraszamy na najgorętsze pożegnanie lata 2019!

 

Organizacja i finansowanie: Centrum Sztuki w Oławie, Urząd Miasta w Oławie

Sponsorzy: Ergis S.A 

Zakład Gospodarowania Odpadami w Gać 

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Oławie Sp. z o.o.

Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Oława Sp. z o.o. 

DS Smith Polska Sp. z o.o., Autoliv Poland Sp. z o.o.  

Patronat medialny:

Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie 

Oława24.pl 

Oławski Serwis Informacyjny

Oławska Telewizja Kablowa

Radio Hit