Letnie Party

Data: Miejsce: Kup bilet

Opis

Centrum Sztuki w Oławie
zaprasza wszystkich na Letnie Party,
które odbędzie się w sobotę 2 września
na Oławskim Miasteczku
WSTĘP WOLNY!

Gwiazdą wieczoru będzie Kaliber 44, wcześniej na muzycznej scenie usłyszymy Bethel.

Występ Joki i AbraDaba będzie gratką dla wszystkich fanów polskiego rapu. Pochodzący z Katowic bracia, wraz z nieżyjącym już Magikiem, założyli Kaliber na początku lat ’90. i należą do pionierów gatunku w Polsce. Oficjalny debiut zespołu – album “Księga Tajemnicza. Prolog” z 1996 roku sprzedał się w ponad 100 tys. egzemplarzy i okazał się olbrzymim sukcesem (Płyta do dziś znajduje się na II miejscu najlepiej sprzedających się płyt w całej historii polskiego rapu! Wyprzedza ją jedynie “Alboom” Liroya). Po ukazaniu się drugiego krążka “W 63 minuty dookoła świata” z zespołu odszedł Magik, a trzecia płyta “3:44” z DJ Feek-X to ostatnie wydawnictwo Kalibra przed zawieszeniem działalności.

Po 16 latach przerwy, Joka i AbraDab powrócili z nowym albumem “Ułamek Tarcia”, historycznie nawiązując do pierwotnej nazwy zespołu z 1992 roku, co sugerować może powrót do korzeni, choć w zupełnie nowej aranżacji. Wydaje się więc, że występ Kalibra może przypaść do gustu zarówno młodszej publiczności, znającej “Superstary” czy “Rok podniesionych w górę rąk”, jak i dzisiejszym 30-, 40-latkom, którzy jeszcze pamiętają: “Plus i minus”, “Film”, “Gruby, czarny kot”, “Normalnie o tej porze” czy “Baku baku”.

Kaliber 44 wystąpi o godz. 20:30. Wcześniej na muzycznej scenie pojawi się zespół Bethel, który rozkręci publiczność zarówno rytmami łagodnego roots reggea, jak i szybkiego ska.

Zespół powstał w grudniu 2006 roku we Wrocławiu. Założony przez Grzegorza Wlaźlaka, początkowo nosił nazwę Sacrum, a w jego skład wchodziły 3 osoby. Z biegiem czasu zmieniał się skład i liczebność członków zespołu, który w rekordowym okresie tworzyło nawet 11 młodych osób!

Na swoim koncie Bethel ma dwie płyty: “Muzyka serc”, z której pierwszy singiel “Zabrali mi skrzydła” promowano m.in. w programie “Kuba Wojewódzki”, oraz “Dobrze, że jesteś” z gościnnym udziałem zespołów Enej i Luxtorpeda.

Bethel intensywnie koncertuje i znakomicie czuje się podczas występów na żywo, a ich wysoki poziom wykonawczy jest doceniany przez publiczność, o czym świadczą liczne, przyznane przez nią, nagrody i wyróżnienia. Zespół wystąpi o godz. 19:00.

To jednak nie koniec atrakcji Letniego Party.

O 16:00 spotkanie z Olsikową, czyli wesołą Youtuberką i kreatywną rysowniczką. To jej drugie spotkanie z fanami w Oławie. Pierwsze odbyło się wiosną w Centrum Sztuki i wówczas ogłosiliśmy informację o konkursie filmowym “Podróże młodego Youtubera”, zachęcając młodzież do udziału (Uwaga! Konkurs ciągle trwa, więcej informacji na naszej stronie).

Podczas Letniego Party Olsikowa ogłosi wyniki konkursu, pogratuluje laureatom i zapewne opowie o swoich wakacyjnych przygodach.

A oprócz tego cały blok dla miłośników sportu: Ogólnopolskie Zawody Steet Workout, w których wezmą udział drużyny z całego kraju, a my zobaczymy m.in. Eagle Force, znanych chociażby z programu “Mam talent”. Z pewnością nie będą oni jedynymi utalentowanymi zawodnikami, i konkurencja będzie duża.

Ponadto będzie można spróbować swoich sił w Kyudo – starojapońskiej sztuce łuczniczej, której wasztaty poprowadzi Wrocławskie Stowarzyszenie Kyudo.

Miłośników sztuk walki zapraszamy na specjalne pokazy Dolnośląskiej Adademii Aikido, jednej z najbardziej widowiskowych i najtrudniejszych sztuk walki, w której nie ma technik ataktu, a występują wyłącznie techniki obronne, a także na prezentację grupy Capoeira działającej na co dzień przu Ośrodku Kultury w Oławie.

Capoeira jest brazylijską sztuką walki połączoną z muzyką i śpiewem. Spośród innych sztuk wyróżnia się dynamizmem oraz niezwykłą płynnością ruchów. Nowoczesna, zmodernizowana capoeira zawiera wiele elementów realnej walki i samoobrony, akrobatyczne ewolucje, kopnięcia oraz obalenia.

Poza sceną tradycyjnie pojawią się stoiska prezentujące pełen wachlarz produktów oraz strefa dla najmłodszych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na aktywne zakończenie lata!

Widzimy się na Oławskim Miasteczku w sobotę 2 września!

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.