LETNIA SCENA MUZYCZNA 2023

Data: do 30.09.2023 Miejsce: Oława Wstęp wolny

Opis

Niezmiernie miło jest nam poinformować o rozstrzygnięciu edycji Konkursu Letnia Scena Muzyczna 2023!

1. Komisja konkursowa po wysłuchaniu koncertów sześciu finalistów przyznała tytuł zwycięzcy i nagrodę finansową w wysokości 5.500 zł brutto zespołowi PURPLE RIOT.
2. Nagrodę Publiczności, przyznaną głosami zebranymi w niezależnym plebiscycie widzów zdobywa również zespół PURPLE RIOT.

Serdecznie gratulujemy Zwycięzcy, życząc dalszego rozwoju obranej ścieżki muzycznej. Składamy także gratulacje i kierujemy uznanie w stronę wszystkich Wykonawców, którzy w tym roku zaprezentowali się w konkursie. Dostrzegamy i doceniamy niezwykle wysoki i wyrównany poziom artystyczny oraz wykonanie prezentacji każdego z Uczestników. Wszystkim Zespołom życzymy nieustającej weny twórczej oraz licznych sukcesów i pięknych przygód artystycznych w drodze rozwoju i kontynuacji ich działalności muzycznej. Dziękujemy również wszystkim widzom i słuchaczom za udział w koncertach kwalifikacyjnych i finałowych, a także za liczne głosy oddane w konkursie o Nagrodę Publiczności.

 

 

Zachęcamy do głosowania na swojego faworyta Letniej Sceny Muzycznej na FB Centrum Sztuki w Oławie (link poniżej). Termin głosowania: od 29.08.23 g. 9:00 do 04.09.2023 g. 9:00. Głos można oddać tylko na jednego wykonawcę/zespół.

https://www.facebook.com/kultura.olawa/posts/pfbid0fWtJ8PBVDdFnrZwD9CsTKE4RXJZUuv5jwwVxo32JCk9KqKZFbC3CPWSyWdwK8o2cl

 

9.07.2023, godz. 19.00 – zespół HAJA (Wrocław)

Haja jest grupą , dla której najważniejsze są piosenki i zawarte w nich historie. Zespół gra analogowo, intrygująco, ale nigdy nie zapomina o melodii i harmoniach wokalnych. W repertuarze grupy znajdują się autorskie piosenki w języku polskim i angielskim.

9.07.2023, godz. 20.30 – zespół MUDRIDE (Wrocław)

Grupa, której nie po drodze z delikatnymi brzmieniami. Czteroosobowa rock – metal brygada pod banderą Mudride, w której skład wchodzą: Mateusz Lizak – basy oraz wokale z domieszką gruzu i gwoździ, Paweł Oleksy – tłuczenie w gary i blachy, Olek Gabryś – solowy wymiatacz, miłośnik hard rocka i whiskey, Patrycjusz Matusewicz – gitara, głupie miny i machanie głową.

Z połączenia tych kilku osób wychodzi ciężkie, szybkie, głośne oraz proste brzmienie hard rocka i heavy metalu w swojej najczystszej postaci.

15.07.2023, godz. 19.00 – SOFII (Wrocław)

Zofia Wypychowska- wrocławska wokalistka i autorka tekstów, poruszająca się w stylistyce r&b i urban pop z wpływami hip-hopu; koncerty gra z DJ-em, który miksuje/skreczuje utwory na żywo, dzięki czemu można usłyszeć piosenki w nowej odsłonie;

15.07.2023, godz. 20.30 – zespół PURPLE RIOT

Zespół powstał we wrześniu 2021 roku we Wrocławiu. Grają muzykę z pogranicza rocka alternatywnego i punku. Do największych inspiracji zaliczają się zespoły takie jak Depeche Mode, Green Day, Rush, Foo Fighters i Muse. Aktualnie skupiają się nad szlifowaniem własnego materiału na próbach i przymierzają się do nagrania dema.

Skład zespołu:

Eryk Stróżyk – wokal/gitara,

Piotr Bocian – gitara,

Grzegorz Kuryłowicz – gitara basowa

Kornel Stocki – perkusja

12.08.2023, godz.18.00 – zespół BONFIRE SQUAD (Sobótka)

Skład zespołu: Jacek Niedzielski – bas, Małgorzata Wilk – wokal, Elżbieta Kuzio – wokal ,Przemysław Kojs – gitara; zespół gra muzykę autorską do własnych tekstów. Grupa lubi poruszać się i tworzyć w różnorodnych stylach muzycznych.

12.08.2023, godz. 19.30 – zespół A’PORT (Oleśnica)

Zespół A’port nieprzerwanie tworzy swoja historię od 7 lat, ale dopiero od roku wypuszcza swoją twórczość na szerokie wody, zespół składa się z muzyków którzy połączyli swoje siły i mają za sobą projekty które grały na przeróżnych scenach polski, wokalista/gitarzysta  – Szymon “Dudek” Duda nagrywał z wieloma muzykami sesyjnie między innymi z Wojtkiem Jabłońskim z zespołu KULT, Adrian “Kwiatek” Morawski – gitarzysta zespołu “Czwarty Poziom” który zdobywał wiele nagród na prestiżowych festiwalach i dzielił scenę z takimi zespołami jak LuXtorpeda, Magdalena Dachowska – basistka zespołu BETHEL, który znany jest na polskiej scenie reggae, posiada wielu fanów w całej Polsce i ma za sobą tak wielkie sceny  jak Woodstock, perkusista Wojciech Wierzbowski – bębniarz folkowego zespołu EFIR i wieloma innymi projektami. Zespół zaprezentował się w 2022 w telewizyjnym programie Mam Talent, gdzie bardzo pozytywne słowa trafiły do nich od samej Agnieszki Chylińskiej. Zespół o sobie mówi: “Nasza muzyka ma nieść przyjemność słuchaczom a teksty mają prowadzić do przemyśleń a zarazem mają być zrozumiałe w naszym ojczystym języku Polskim”.

FINALIŚCI LETNIEJ SCENY MUZYCZNEJ

W dniu 29 kwietnia br. podczas Oławskiej Majówki Jury wysłuchało 11 zgłoszonych uczestników konkursu (zgłoszenia wpłynęły prawidłowo i w terminie). Jeden z zespołów – Dopamina z Opola nie zgłosił się w dniu prezentacji. Z uwagi na trudny wybór i szerokie spektrum gatunkowe Jury zdecydowało, że wyróżni aż 6 zespołów, które następnie powalczą w finale o Nagrodę Główną Burmistrza Oławy i Nagrodę Publiczności. Koncerty poszczególnych Finalistów odbędą się w okresie 7 lipca-27sierpnia 2023r. na letniej scenie w Parku Miejskim w Oławie przy PKP.

Do Finału przystąpią następujący Uczestnicy:

  • A`Port (Oleśnica),
  • Bonfire Squad (Sobótka),
  • Haja (Wrocław),
  • Mudride (Wrocław),
  • Purple Riot (Wrocław)
  • Sofii (Wrocław).

Gratulujemy Finalistom i dziękujemy pozostałym Uczestnikom za udział w tegorocznej edycji konkursu.

Skład Jury: Anna Ślipko – dyrektor Centrum Sztuki w Oławie, Żaneta Gacek – instruktor Centrum Sztuki w Oławie (wokalistka), Jacek Gąsior – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Jadwigi Szajny Lewandowskiej w Oławie, Robert Hanys – kapelmistrz Orkiestra Hanys Band.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 13 zespołów, zakwalifikowanych zostało 12. W związku z dużą liczbą zgłoszeń prezentacje artystów odbędą się 29 kwietnia na scenie na terenach zielonych za Ośrodkiem Kultury.

Zakwalifikowani wykonawcy/zespoły:

AMOC – Wrocław

BonfireSquad – Sobótka

Borys Kipershtein – Oława

DOPAMINA – Opole

GRAND BLUE – Strzelin

HAJA – Wrocław

Mudride – Wrocław

PURPLE RIOT – Wrocław

SIMPLE JAZZ BAND – Opole

SOFII/Zofia Wypychowska – Wrocław

VOICE SYMPHONY – Oława

A’PORT – Oleśnica

 

 

Centrum Sztuki w Oławie we współpracy z Urzędem Miejskim w Oławie zaprasza do udziału w konkursie na organizację koncertów plenerowych “Letnia scena muzyczna”. Na Zespoły/Artystów czekają dwie nagrody: Nagroda Burmistrza Miasta Oława – 5500 zł brutto oraz Nagroda Publiczności – organizacja przez Centrum Sztuki w Oławie koncertu w sali Ośrodka Kultury wraz z jego rejestracją audio-video. Jest więc o co powalczyć!

Do udziału w konkursie zachęcamy zdolnych wokalistów i zespoły muzyczne z terenu województw dolnośląskiego i opolskiego. Zespoły/Artyści mogą zgłaszać swój udział poprzez przesłanie formularza do dnia 5 kwietnia 2023r.

Centrum Sztuki w Oławie zapewni podstawowy sprzęt nagłaśniający oraz podstawowe oświetlenie wraz z obsługą podczas realizacji poszczególnych koncertów.

Do dnia 14 kwietnia 2023r. na stronie kultura.olawa.pl i profilu FB Centrum Sztuki w Oławie opublikujemy kolejność występów poszczególnych wykonawców, którzy zaprezentują się szerszej publiczności podczas Oławskiej Majówki w dniu 29 kwietnia 2023 r. na scenie plenerowej na terenach zielonych za Ośrodkiem Kultury.

Do dnia 10 maja 2023r. nastąpi ogłoszenie maksymalnie pięciu Finalistów, którzy z pełnym programem koncertowym wystąpią w miesiącach letnich – tj. lipiec-sierpień na scenie letniej w Parku Miejskim obok PKP.
Po realizacji koncertów Jury Konkursowe wybierze spośród finalistów Zwycięzcę konkursu, któremu zostanie przyznana Nagroda Główna. Dodatkowo przyznana zostanie Nagroda Publiczności, której zwycięzca zostanie wybrany za pomocą głosowania, które odbędzie się w terminie 29 sierpnia – 3 września 2023 na profilu FB Centrum Sztuki w Oławie.

Ogłoszenie Zwycięzców Nagrody Głównej oraz Nagrody Publiczności konkursu nastąpi w dniu 15 września 2022 r.

Do pobrania: