LATA 20., LATA 30. na WYNOS!

Data: 14.05.2022 Miejsce: Oława, Rynek Wstęp wolny

Opis

Wraz ze Stowarzyszeniem Operetka Wrocławska serdecznie zapraszamy na koncert „Lata 20., Lata 30. na WYNOS” w brawurowym wykonaniu znakomitych śpiewaków oraz tancerzy Teatru Scena Kamienica.

Wydarzenie odbędzie się na oławskim Rynku 14 maja 2022r. o godz. 17:00. Wstęp wolny!
W programie “Lata 20., i 30. na WYNOS!” wokaliści proponują podróż po kabaretowym świecie polskich przebojów E. Bodo, H. Ordonówny, M. Fogga, S. Przybylskiej, J. Kiepury: “Powróćmy jak za dawnych lat…”, “Jesienne róże”, “Zimny drań”, “Umówiłem się z nią na 9”, “Brunetki, blondynki”, “Ach, śpij kochanie”, “Gramofonomanka”, “Na pierwszy znak”, „Ta mała” i wiele innych. Piosenka kabaretowa pochodząca z wodewili i często z pierwszych polskich przedwojennych filmów stanowi niezwykle ważny element kultury polskiej.
Po koncercie dla dzieci uczestniczących w wydarzeniach będą wręczane kolorowanki operetkowe i retro, które zawierać będą ciekawostki, rebusy, zagadki, wykreślanki i krzyżówki, związane ze sztuką operetkową oraz polską piosenką retro.

Wystąpią:
Mariola Augustyn – sopran,
Damian Domalewski – tenor,
Tomasz Maleszewski – tenor.
Koncert poprowadzi Maciej Michałowski.

Zadanie publiczne zostało dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Tomasz Maleszewski – z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Wokalnym oraz Wydziale Edukacji Muzycznej. Aktywny na arenie międzynarodowej. Solista Cantores Minores Wratislavienses. Wielokrotny laureat polskich i międzynarodowych konkursów wokalnych. W swoim repertuarze posiada ponad 30 operowych i operetkowych ról, a także liczne pieśni i repertuar oratoryjno-kantatowy. Warsztat wokalny doskonalił na kursach mistrzowskich u Teresy Żylis-Gara, Kaludiego Kaludova oraz Carl Richardson Smith. Stypendysta Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest założycielem Teatru Scena Kamienica we Wrocławiu oraz Prezesem Stowarzyszenia Operetka Wrocławska.

Damian Domalewski – absolwent Politechniki Wrocławskiej oraz Prywatnej Szkoły Wokalistyki Magdy Bigoś. Scenograf, kostiumolog, scenarzysta, grafik, wokalista oraz reżyser. Jest także autorem i projektantem kostiumów, dekoracji i plakatów teatralnych. Wyreżyserował wiele spotów promocyjnych do produkcji operowych i operetkowych. W świecie teatru muzycznego zadebiutował w 2015 roku, jako scenograf i inscenizator spektaklu operetkowego „Księżniczka Czardasza” I. Kalmana, a w maju tego samego roku przygotował inscenizację do „Wesołej Wdówki” F. Lehara. Stworzył autorską scenografię i kostiumy do kilkunastu wydarzeń, odbywających się w polskich instytucjach muzycznych. Autor spektakli komediowych i muzycznych.

Mariola Augustyn – aktorka, śpiewaczka, muzykoterapeuta, arteterapeuta, wykładowca akademicki, logopeda. W każdej ze swoich specjalności jest czynna zawodowo. W 2007 roku została nagrodzona medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przez Ministerstwo Kultury i Sztuki oraz specjalnym podziękowaniem od Prezydenta Wrocławia. W 2017 roku Ministerstwo Kultury i Sztuki przyznało jej brązowy medal Gloria Artis za całokształt działalności artystycznej. W swoim repertuarze ma ponad 200 polskich i zagranicznych pieśni, 3 partie operowe oraz 5 operetkowych. Stale związana z wrocławskim teatrem Scena Kamienica oraz zespołem wokalnym Cantores Maiores Wratislavienses.