Kwietniową porą w Galerii OKO…

Data: Kwiecień 2022 Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 | Galeria OKO Wstęp wolny

Opis

…zapraszamy na wyjątkową wystawę Małgorzaty Moore „Mikro-Mitologie” (Micro-Mythologies). Dlaczego wyjątkową? Bo przyleciała do nas aż ze Stanów Zjednoczonych, a konkretnie z Nowego Jorku, gdzie obecnie mieszka Autorka!
Pochodząca z Oławy Małgorzata Moore od 1987 roku mieszka w USA. Uzyskała tytuł licencjata w Studio Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Południowej Florydy i jest członkiem-założycielem Performance Lab Network. Od lat pracuje jako kuratorka pokazów sztuki, a jej prace były wystawiane m.in. w: Art Basel w Miami, Tampa Museum of Arts i Chicago’s Jubilation Show.

Prezentowane na wystawie dzieło, Mikromitologie, jest w pewnym sensie poematem i reprezentuje jeden z ostatnich ukończonych projektów. To sztuki wizualne stanowią główne artystyczne kreacje i zainteresowania artystki. Autorka specjalizuje się ołówku, farbie olejnej, kolażu i sztuce cyfrowej – każde z nich przyczynia się do jej sposobów ekspresji i artystycznych poszukiwań.

Oprócz wystawy „Mikro-Mitologie” Małgorzaty Moore w Galerii OKO (Ośrodek Kultury, ul. 11 Listopada 27), którą można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00 zapraszamy do zwiedzania pozostałych kwietniowych wystaw:

„Neurografika” – wystawa prac dzieci uczęszczających na warsztaty plastyczne w Centrum Sztuki, pod kierunkiem Bożeny Myszkowskiej,

„Linoryt i akryl – przegląd prac” – wystawa prac dzieci uczęszczających na zajęcia Akademii Małego Artysty oraz biorących udział w feriach zimowych w Centrum Sztuki, pod kierunkiem Bożeny Myszkowskiej;

„Jesień” i „Zima” – dwa cykle z wystawy „4 pory roku” autorstwa Ewy Mróz.