Wieczór z kinem plenerowym

Data: UWAGA! 1 września 2021 Miejsce: Tereny zielone za Ośrodkiem Kultury Wstęp wolny

Opis

UWAGA ZMIANA!

Po raz kolejny pogoda krzyżuje nasze plany filmowe. Ze względu na niepokojące informacje meteorologiczne przenosimy pokazy filmowe Grand Off oraz pokaz filmu Palm Springs na 1.09.2021, na godz. 19.30. Trzymajcie mocno kciuki za pomyślność. Do zobaczenia w środę!

 

Wszystkich miłośników kina na świeżym powierzu zapraszamy na pokaz filmowy na Terenach Zielonych Ośrodka Kultury przy ul. 11 Listopada 27.

Pokaz zaczniemy od prezentacji trzech krótkich filmów niezależnych, które pod koniec ubiegłego roku zdobyły laury na 14. Grand OFF – Festiwalu filmowym w Warszawie. Trzy przygotowane dla Was propozycje zostały uznane za Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata, zwyciężając w kategoriach:
– najlepsze zdjęcia (“Niewidzialny Potwór” – Hiszpania)
– najlepszy montaż (“Śmiertelnie słodki Musical” – Niemcy)

– najlepszy film polski (“Festyn” – Polska).

Wszystkie te filmy łączy jeden wspólny mianownik – zawrotnie szybkie tempo, konsumpcjonizm i komercjalizacja życia w dzisiejszym świecie, które sprawiają, ze zapominamy o bardzo istotnych i ważnych sprawach dla nas samych, drugiego człowieka, dla świata…

“Niewidzialny potwór” – barwnie przedstawiona opowieść o zjawisku głodu i nierówności społecznych, z których często nie zdajemy sobie sprawy, pochłonięci konsumpcją zasobów, jakie zapewnia nam współczesny świat.

“Śmiertelnie słodki Musical” – w awangardowy sposób, w towarzystwie muzyki, tańca i śpiewu, opowiada o okrucieństwie świata show-biznesu i popkultury oraz o tym, do czego prowadzić może determinacja w obronie przed “upadkiem z piedestału”.

“Festyn”- film poruszający problem, jakim jest aktualnie ignorancja i społeczna znieczulica wobec ludzkiej tragedii.

Zaraz po prezentacji filmów niezależnych, o godzinie 21:30 będzie można obejrzeć komedię pt. “Palm Springs” (2020). “Żyj tak jakby jutra nie było!” – to hasło przewodnie historii o dwójce bohaterów uwięzionych w pętli czasu, między którymi, w obliczu wielu różnorodnych przeżyć i przygód, budzi się wzajemne uczucie.

Organizatorzy: Centrum Sztuki w Oławie, Urząd Miejski w Oławie oraz MOMO Chillout Bar.