Kino Jazz “Birth of the Cool – Miles Davis Documentary”

Data: 5 października 2019 Miejsce: KINO ODRA, ul. Młyńska 3 Kup bilet

Opis

Nowy cykl filmowy w Kinie Odra!

Kino Jazz to nasz najnowszy cykl filmowy, który z pewnością ucieszy wszystkich miłośników dobrej muzyki! Spotkania z wyjątkowymi muzycznymi artystami na ekranie Kina ODRA rozpoczynamy od sylwetki jazzowego symbolu – Miles’a Davies’a. W najbliższych miesiącach zapraszamy na muzyczne spotkania, których bohaterkami będą Aretha Franklin oraz Ella Fitzgerald.
Życie i kariera muzycznego giganta i ikony światowej kultury Milesa Davisa, prawdziwego wizjonera, innowatora i twórcy, który nie pozwolił zamknąć się w sztywnych ramach. Należał do najbardziej porywających i sugestywnych solistów w całej historii jazzu, obdarzony był niebywałą charyzmą i intuicją, dzięki którym potrafił wyławiać największe talenty do swoich zespołów i kreować – już wspólnie – nowatorskie koncepcje. Ekscentryczność i geniusz Milesa Davisa precyzyjnie wmontowane we współczeny jazz postawiły artystę w pozycji wybitnego jazzmana, kompozytora, aranżera, lidera i wreszcie jazzowego symbolu.
Już 5 października o godz. 18:00 zapraszamy do kina Odra na film “Birth of the Cool – Miles Davis Documentary”. Obraz Stanleya Nelsona nosi podtytuł “You don’t know Miles” (“Nie znasz Miles’a”) i jeśli myślicie, że znacie Miles’a… Przekonajcie się! Będziecie zaskoczeni! Lider i innowator. Elegancki i próżny. Bezduszny, konfliktowy i kontrowersyjny. Wspaniały i witalny. Geniusz. Rewolucjonista. Ucieleśnienie słowa cool. Artysta z tak pięknym dźwiękiem, że może złamać ci serce…
Zapraszamy do Kina Odra na jedyny taki cykl muzyczno-filmowy. Bilety normalne w cenie 18 zł i ulgowe w cenie 15 zł dostępne w kasie Kina Odra i online na kultura.olawa.pl.

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę