Jak tradycja nakazuje… Centrum Sztuki kolęduje!

Data: 18 grudnia 2020 Miejsce: Online

Opis

Kolędy i pastorałki są bliskie naszemu sercu. Ich melodie dźwięczą we wspomnieniach z dzieciństwa, przywracając obraz rodzinnego domu. Domu pełnego gwaru i śmiechów nad blatem pełnym klejonych właśnie pierogów z kapustą i grzybami oraz aromatycznych pierniczków, które trzeba jeszcze polukrować! Świątecznym spotkaniom, od kiedy tylko jesteśmy w stanie spamiętać, zawsze towarzyszą kolędy. Odtwarzane z płyty/kasety/taśmy i snujące się cichutko w tle pośród żywiołowych rozmów, jak również śpiewane wspólnie przy wigilijnym stole. Słysząc je, nucimy sobie mimowolnie, a kiedy spotykamy się, są istotną częścią wieczoru. Dlatego zgodnie z bożonarodzeniowym zwyczajem, chcemy kolędować wspólnie z Państwem, w tym wyjątkowym czasie. W dniu 18 grudnia o godzinie 19:00 zapraszamy wszystkich na nastrojowy wieczór kolęd pn.”Jak tradycja nakazuje…Centrum Sztuki kolęduje”, podczas którego usłyszymy wszystkim znane i lubiane utwory bożonarodzeniowe w tradycyjnych aranżacjach muzycznych. Tak jak kiedyś śpiewali je nasi Rodzice czy Dziadkowie przy wigilijnym stole, tak i my dziś pragniemy wyśpiewać je prosto z serca…! Zatrzymajmy się na chwilę w tym szczególnym czasie i zaśpiewajmy wspólnie jeszcze przed Świętami, aby z radością, spokojem i miłością powitać Maleńkiego.

Do kolędowania zachęcą Państwa instruktorzy Centrum Sztuki: Żaneta Gacek i Adriana Krakowska. Dziewczyny na co dzień pracują razem m.in. nad ofertą artystyczną naszej instytucji, a ich pasją jest muzyka i śpiew, dlatego z przyjemnością wykonają dla Państwa najpiękniejsze kolędy, przy akompaniamencie zaaranżowanym i wykonanym przez Jacka Berga (Teatr Capitol we Wrocławiu).

Koncert będzie można oglądać na Facebooku Centrum Sztuki w Oławie. Pragniemy umilić wszystkim czas Bożego Narodzenia, żywiąc szczerą nadzieję, że Maluśki zawita i pozostanie w tych melodiach – na ustach wszystkich – w czasie Wigilijnej Wieczerzy i podczas Świąt Bożego Narodzenia. Nie będzie trudno, nie będzie skomplikowanie – w prostocie przecież tkwi całe piękno tych pieśni, które łączą pokolenia!

Zapraszamy!