GRUDNIOWE WYSTAWY

Data: Grudzień 2022 Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 | Galeria OKO Wstęp wolny

Opis

1. GALERIA “OKO” /parter/
Paula Wange-Burkietowicz, Elena Ovcharova – ACZKOLWIEK

Wernisaż : 8.12.2022 /czwartek/ godz. 18.00

Wystawa jest dialogiem dwóch artystek, kobiet, matek, córek. W doborze materiałów korzystają z różnych form wypowiedzi, jednak obie prowadzą dialog z rzeczywistością, formą, przeżywając te same tematy i problemy. Rozdarcie, rozczłonkowanie w rolach społecznych, poddawanie się oczekiwaniom jak i krytyce. Funkcjonowanie na wielu płaszczyznach życia, w którym jest miejsce da każdego.

2. WYSTAWA korytarz nr 1 i nr 2
RÓŻNORODNOŚĆ WIDZENIA – prace Grupy Plastycznej “TACY SAMI” Oławskiego Uniwersytetu III Wieku pod kierunkiem Anny Marii Domańskiej.
Grupa ciągle eksperymentuje w wyborach zarówno tematów, technik malarskich jak i formatów prac. Każdy obraz to inna historia, inne emocje. Łączy je wnikliwość, nuta tajemniczości i dobra energia, którą uczestnicy grupy wkładają w malarską twórczość. Zajęcia dają uczestnikom poczucie wolności, sprawiają radość i satysfakcję.
Wystawione zostaną prace: Heleny Balza, Barbary Bilewicz-Ozga, Stanisławy Florczyk, Łucji Mielcarek Al;eksandry narolskiej, Bronisławy Pacholczyk, Danuty Rozmytańskiej, Ewy Standio, Kazimiery Wróblewicz, Bożeny Leśniak i Elżbiety Ligenza.