Grudniowa wystawa w Galerii OKO

Data: Grudzień 2021 Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 | Galeria OKO Wstęp wolny

Opis

Grudniowa wystawa w Galerii OKO.

Dominik Jan Gralak – ZNAKi

W grudniu zapraszamy do Galerii OKO mieszczącej się w Ośrodku Kultury (filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie) na wystawę ZNAKi studenta Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Anny Marii Kramm.

Dominik Jan Gralak tworzy ekspresyjne obrazy abstrakcyjne, w których można się doszukać motywów figuratywnych nawiązujących do tradycji sztuk pierwotnych, jaskiniowych. Jego prace mają charakter spontaniczny i intuicyjny, istotne jest eksperymentowanie z powierzchnią płótna poprzez zwielokrotnianie warstw nakładanej farby oraz skalowanie małoformatowych szkiców. W uproszczonych formach widać również próbę asymilacji dzieł Jean-Michel Basquiata czy Andre Butzera. Artysta inspiruje się własnym doświadczeniem surfera i kontaktu z żywiołami natury. Świat przedstawiony na obrazach wystawy „ZNAKi” może jawić się widzowi, jako pełen sprzeczności: radosny jak idealna fala i zatrważający jak tajemnicza otchłań.  Symbolika znaków tylko z pozoru upraszcza przekaz. Dominik Gralak prowadzi grę między obrazem a słowem. Sposób w jaki emocje przełożone zostały na język wizualny ukazuje mocno zróżnicowane spektrum formalne, od form portretowych pełnych żywej ferii barw, po po bardziej stonowane, wielkoformatowe obrazy bezgraniczne.

Na wernisaż wystawy zapraszamy do Galerii OKO w czwartek  2 grudnia o godz. 18:00. Wstęp wolny. Wystawę będzie można oglądać do 30 grudnia.