Ferie zimowe z Centrum Sztuki w Oławie

Data: 28.01.2018 - 08.02.2018 Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 Wstęp wolny

Opis

Teatr plastyczny
„Stwórz swojego Muppeta! Zrealizuj z nami zabawne przedstawienie dla swoich bliskich i przyjaciół”
Warsztaty „Stwórz swojego Muppeta” to cykl zajęć, które w niezwykły sposób przybliżą dzieciom świat TEATRU PLASTYCZNEGO. Wspólnie tworzyć będą własne profesjonalne projekty, lalki teatralne oraz scenografię!
W tym roku na zajęciach będą realizowane kolorowe Muppety, które staną się głównymi bohaterami scenek odgrywanych przez dzieci.
Stworzone etiudy teatralne opowiadać będą o różnych emocjach, strachach, małych i dużych
problemach, które spotykają każdego z nas. Uczestnicy będą razem ćwiczyć trafne wyrażanie swoich uczuć i radzenie sobie w trudnych sytuacjach.
Podczas zajęć poznamy też podstawę techniki animacji lalkowej i warsztatu scenografa, dzieci będą grać w gry i zabawy teatralne, pracować nad ruchem, ciałem i dykcją. Przed uczestnikami mnóstwo wrażeń, pracy i wyzwań- zwłaszcza, że efekty działań zwieńczone będą mini pokazem, na który dzieci będą mogły zaprosić rodzinę, przyjaciół i wszystkich miłośników teatru.
Warsztaty poprowadzi: DOMINIKA CHOCHOŁOWSKA-BOCIAN – malarka, scenografka, instruktorka zajęć artystycznych. Miłośniczka i aktywna twórczyni teatru plastycznego, autorka lalek teatralnych i artystycznych. Absolwentka ASP we Wrocławiu (na wydziale malarstwa + fakultet ze scenografii), studium charakteryzacji filmowej i teatralnej oraz studiów podyplomowych na UW z pedagogiki.
Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku od 10 do 13 roku życia.

Warsztaty wokalne
Zapraszamy na zajęcia śpiewu, w trakcie których dzieci dowiedzą się czym jest właściwy oddech, dykcja, emisja głosu. Nauczą się śpiewać piosenki w grupie, rozpoznawać wysokość dźwięków i wykonywać ćwiczenia rytmiczne, a to wszystko w formie zabaw ruchowych, ćwiczeń głosowych i rytmicznych. Na koniec warsztatów dzieci zaprezentują rodzicom przygotowaną przez czas zajęć, piosenkę.
Warsztaty poprowadzi: KAMILA BAKALARCZYK-KRUK – wokalistka, trener emisji głosu, śpiewu. Występowała na najważniejszych festiwalach polskiej piosenki. Na co dzień śpiewa w zespole Anny Wyszkoni, ale ma na swoim koncie także współpracę z Krzysztofem Cugowskim i zespołem Bracia.
Zajęcia będą się odbywały w dwóch grupach wiekowych – 7-10 lat oraz 11 lat wzwyż.

Przygoda z ceramika – „Malowanie na porcelanie”
Na warsztatach ceramicznych każdy z uczestników będzie mógł pomalować specjalnymi farbami ceramicznymi gotowe wyroby porcelanowe np. kubek, talerzyk lub miseczkę. Wysuszone prace będą wypalone w ciągu jednej doby i będą możliwe do odbioru na kolejnych zajęciach.
W pierwszej części zajęć skupimy się na zaprojektowaniu naczynia oraz doborze kolorów,
w drugiej części realizacja projektu.
Po każdym dniu zajęć prace trafią do pieca w celu utrwalenia farby.
Warsztaty poprowadzi: KASIA BOGUCKA – Od 9 lat zajmuje się z pasji ceramiką. Pasja przerodziła się w poważne przedsięwzięcie i 3 lata temu otworzyła pracownię ceramiczną pod Wrocławiem. Prowadzi tam warsztaty, organizuje plenery ceramiczne oraz realizuję własne projekty.
Na warsztaty zapraszamy dzieci od 7 roku życia.

Zabawa artystyczno-taneczna „Kolorowe ferie”
Podczas zabawy dzieci będą tworzyć karnawałowe stroje z eko produktów. Modele w zrobionych przez siebie kostiumach przejdą po czerwonym dywanie. Nie zabraknie zabaw sportowych oraz nowości w animacjach.

Zapraszamy serdecznie na wspólne pląsy i szaleństwo w towarzystwie Animatorki Bezendu Papaja – MAŁGORZATY MAZUR.

Na zabawę zapraszamy dzieci od 5 roku życia.

WAŻNE! WARUNKIEM UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH JEST WYPEŁNIENIE DEKLARACJI UCZESTNICTWA W FERIACH ZIMOWYCH I ZAAKCEPTOWANIE REGULAMINU FERII ZIMOWYCH.

Regulamin Ferii Zimowych
Deklaracja Uczestnictwa Ferii