Ferie zimowe

Data: 10-21.02.2020 Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 Wstęp wolny

Opis

Chociaż czas ferii zimowych to okres odpoczynku i zabawy proponujemy dzieciom zajęcia mające jednocześnie formę edukacyjną. Będą dotyczyły tematyki różnorodności kulturowej, połączonej z ekologią, tak ważną dla dzisiejszego świata.
Jednym z elementów kultury jest muzyka, która świetnie przedstawia tradycje oraz naturę ludzką danego narodu, ponadto łagodzi wszelkie spory i jest balsamem dla duszy każdego człowieka.
Dlatego na warsztatach w Centrum Sztuki podejmiemy przede wszystkim tematy muzyczne – śpiew w języku obcym (języki europejskie), gra na bębnach afrykańskich (Afryka) + spotkanie z podróżnikiem, tworzenie własnych instrumentów muzycznych (takich jak: fletnia, ipu, marakasy) z materiałów ekologicznych (Ameryka Północna).
Na warsztatach będzie można również wykonać części stroju mieszkańców Ameryki Północnej,
m. in. indiański pióropusz, kowbojski kapelusz, meksykańskie sombrero, hawajskie wieńce. Ponadto dzieci wykonają elementy wystrojów, dekoracje, przedmioty użytkowe również
z surowców wtórnych.
Zwieńczeniem zajęć muzycznych będzie koncert dzieci uczących się gry na bębnach.
Natomiast ostatni dzień ferii będzie ukoronowaniem warsztatów plastycznych z wykorzystaniem surowców wtórnych. Odbędzie się wówczas zabawa, której tematem przewodnim będą kultury świata i na której dzieci będą mogły wykorzystać swoje prace.
Celem zajęć organizowanych podczas ferii zimowych jest pokazanie dzieciom jak w łatwy sposób, z przedmiotów, które zwykle się wyrzuca, można stworzyć nowe kreacje, zabawki, a nawet instrumenty muzyczne. Pokażemy jak można tchnąc życie w coś, co pozornie wydaje się już bezużyteczne. Ponadto dzieci będą miały możliwość zaznajomienia się z innymi, niż nasza, tradycjami kulturowymi.

Ponadto w trakcie ferii zapraszamy do kina„Odra” na dodatkowe seanse poranne dla dzieci.

Warunkiem udziału w feriach jest wypełnienie deklaracji uczestnictwa przed rozpoczęciem zajęć oraz akceptacja regulaminu.

Deklaracja uczestnictwa w Feriach zimowych 2020
Regulamin Ferii zimowych