Dzień świra

Data: 17 marca 2019 Miejsce: OWE ODRA, ul. Młyńska 3 Kup bilet

Opis

Tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej!

Centrum Sztuki w Oławie oraz Music Company i Sztukoteka zapraszają na spektakl “Dzień Świra opera/musical”, który odbędzie się 17 marca o godz. 19:00 w Ośrodku Współpracy Europejskiej ODRA. W przedstawieniu według libretta Marka Koterskiego i z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, wyreżyserowanym przez Marcina Kołaczkowskiego, widzowie odnajdą wszystko to, co najlepsze w pierwowzorze filmowym, ciekawe rozwiązania inscenizacyjne oraz doskonałe kreacje aktorskie.

“Dzień Świra opera/musical” zaskoczy nowatorską formą. Oryginalny tekst pierwowzoru zachowujący charakterystyczny styl językowy Koterskiego, łącznie z powiedzeniami, które na stałe weszły do języka potocznego zostanie zaprezentowany na scenie w niekonwencjonalnej formie operowo-musicalowej.
W głównego bohatera wcieli się Maciej Miecznikowski. Wszystkie najważniejsze kobiety Adasia Miauczyńskiego zagra zjawiskowa – i uwielbiana w Oławie – Joanna Kołaczkowska. Jako Synuś Sylwuś wystąpi Michał Koterski, a pozostałe role odegrają członkowie popularnego Kwartetu Rampa: Joanna Pałucka, Anna Ścigalska, Stefan Każuro, Grzegorz Kucias.

Uwaga! Spektakl tylko dla widzów dorosłych.
Bilety w cenie 95 zł już dostępne w kasie OWE Odra i online na www.kultura.olawa.pl.

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę