“Dwie morgi utrapienia czyli zróbmy sobie wnuka”

Data: 25.11.2023 Miejsce: OWE Odra, ul. Młyńska 3 Bilety online

Opis

Informujemy, że decyzją Organizatora (Scena Komediowa Marek Rębacz) spektakl „Dwie morgi utrapienia czyli zróbmy sobie wnuka” w dniu 25 listopada o godzinie 18.30 został odwołany. Spektakl o godzinie 16.00 odbędzie się zgodnie z planem. W sprawie wymiany lub zwrotu biletów z godziny 18:30 prosimy o kontakt z Organizatorem – Sceną Komediową Marka Rębacza. Osoby, które zakupiły bilety za pośrednictwem Centrum Sztuki w Oławie prosimy o kontakt z kasą biletową w OWE Odra.

Centrum Sztuki w Oławie wraz z organizatorem – Sceną Komediową Teatru Rębacz zapraszają do OWE Odra w Oławie 25 listopada 2023 r. na spektakl: “Dwie morgi utrapienia czyli zróbmy sobie wnuka”.

Sztuka uznawana jest za największy powojenny przebój polskiego komediowego teatru, do dziś rekordzista Polski jeśli chodzi o czas wystawiania na scenie jednego teatru (Teatr Kwadrat 10 lat „na afiszu” i ponad 600 zagranych spektakli). Na jej podstawie powstał film „Zróbmy sobie wnuka” do którego Marek Rębacz pisał scenariusz.

„Dwie morgi” wracają na scenę w nowej odsłonie i gwiazdorskiej obsadzie.

Gigantyczne biurowce, galerie handlowe, ekskluzywne salony, tempo, gwar – obraz wielkiego miasta. I w tym krajobrazie zwykły polski chłop, Marian Kosela i jego maleńkie ogrodnicze gospodarstwo, które jakimś cudem ocalało przed wywłaszczeniem, a teraz dzielnie broni się przed deweloperami i inwestorami oferującymi gigantyczne pieniądze za ten maleńki kawałek czarnoziemu. Na sprzedaż gospodarstwa naciskają też dzieci Koseli, przysłowiowi konsumenci życia, którym marzy się beztroskie życie w luksusach. Ale Kosela ziemi sprzedać nie zamierza, a całemu towarzystwu szykuje sporą niespodziankę.

Postaci i obsada:

KOSELA – Sławomir Orzechowski/Mirosław Jękot

JANEK – Jakub Kucner/Arkadiusz Smoleński

ZOŚKA – Joanna Majstrak

KRYSIA – Anna Powierza

MYTNIK – Arkadiusz Smoleński/Aleksander Bicz

autor i reżyser: Marek Rębacz

produkcja: Scena Komediowa Teatr Rębacz

rok produkcji: 2023

Zapraszamy 25 listopada o godzinie 16:00, bilety w cenie 79 zł i 99 zł* dostępne na portalu kupbilecik.pl

 

*Organizatorem wydarzenia jest Scena Komediowa Teatr Rębacz – zniżka na Oławską Kartę Mieszkańca nie obowiązuje.

25/11 g. 16:00

https://www.kupbilecik.pl/imprezy/102068/O%C5%82awa/Dwie+morgi+utrapienia%2C+czyli+zr%C3%B3bmy+sobie+wnuka/

https://cso.systembiletowy.pl/index.php/repertoire.html?id=10345

 

Wybierz datę