DNI OŁAWY – DNI KOGUTA 2024

Data: 21-23.06.2024 Miejsce: Oława Wstęp wolny

Opis

W dniach 21-23 czerwca 2024r. odbędzie się oławskie święto miasta, największa masowa impreza miasta i okolic. Na scenie wystąpią: Nosowska, Strachy Na Lachy, IRA, Miły ATZ, Rubens, Rat Kru, Sara James, Big Bike Orchestra oraz lokalna formacja Ohlauers. W programie przewidziane zostały specjalnie dedykowane różnym grupom wiekowym atrakcje: Park Rozrywki – mega wesołe miasteczko, spektakle teatralne, animacje, prezentacje oraz bogatą ofertę gastronomiczną (kuchnia czterech stron świata), stoiska sponsorskie i branżowe.
Organizatorzy imprezy: Centrum Sztuki w Oławie oraz Urząd Miejski w Oławie.

Dni Oławy – Dni Koguta to znana i rozpoznawalna marka, nie tylko w regionie, ale również poza granicami województwa dolnośląskiego. Istny festiwal muzyczny, na którym gościmy corocznie znanych i lubianych polskich artystów. Zaczynamy w godzinach popołudniowych, a każdy dzień kończymy w godzinach nocnych after party. Oławskie powitanie wakacji to wspaniała fiesta – prawdziwa muzyczna uczta.

Podczas 3-dniowej imprezy każdy może znaleźć coś dla siebie – familijna rozrywka, spotkania z przyjaciółmi oraz artyści, których można oglądać na największych festiwalach muzycznych oraz…. w Oławie.

Regulamin imprezy

Regulamin terenu

Regulamin imprezy


Co warto wiedzieć nt. imprezy Dni Oławy – Dni Koguta 2024
1. W dniach 21-23 czerwca na terenie Oławy obowiązuje bezpłatna komunikacja miejska. Zachęcamy osoby mające do niej dostęp do pozostawienia aut w domu.
2. Podczas trwania imprezy na teren Miasteczka Ruchu Drogowego od strony ulicy Sienkiewicza i od strony Patio obowiązuje zmiana organizacji ruchu kołowego. Zakaz wjazdu nie dotyczy pojazdów uprzywilejowanych oraz zaangażowanych w organizację imprezy.
3. Wstęp na atrakcje takie jak: koncerty, animacje, spektakl teatralny, fotobudka, warsztaty jest nieodpłatny. Strefa gastronomiczna i Park rozrywki świadczą płatne usługi.
4. Napoje alkoholowe można spożywać w strefie gastro, prosimy o przestrzeganie tego wymogu.
5. Zwierzaki są mile widziane. Ale pamiętajcie! na imprezie jest bardzo głośno. Odpowiedzialność za zwierzę ponosi jego właściciel. Czyli: trzyma zwierzę zabezpieczone np. na smyczy, zbiera jego odchody, odpowiada za ewentualne szkody, zobowiązując się do ich rekompensaty.
6. Dystrybucja materiałów reklamowych, umieszczanie plakatów, przeprowadzanie ankiet, fotografowanie oraz filmowanie w celach komercyjnych wymagają pisemnej zgody Organizatora.
6. Utrwalamy przebieg imprezy dla celów dokumentacji, promocji oraz reklamy. Wasz wizerunek może zostać utrwalony, a następnie rozpowszechniony dla celów dokumentacyjnych, sprawozdawczych oraz promocyjnych. Uczestnictwo w Imprezie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na bezpłatne przetwarzanie danych osobowych w postaci wizerunku. Administratorem danych jest Centrum Sztuki w Oławie zs. przy ul. Młyńskiej 3, Oława.


W 2023 zagrali u nas: Golden Life, Wilki, donGORALesko, Artur Rojek, Kasia Kowalska i Mrozu

https://fb.watch/rvrx2JOh04/


W 2024 roku wystąpią:

NOSOWSKA – wokalistka, tekściarka, pisarka lub po prostu – wyrazista osobowość i artystka. Zawsze gra na własnych zasadach – tworząc muzykę, pisząc książki, kreując swoją obecność w mediach społecznościowych, czy podejmując współprace z markami. Dzięki prawdzie i emocjom, które wkłada we wszystko co robi, wierzą i towarzyszą jej fanki i fani w każdym wieku. Lata sukcesów w zespole Hey i z solowymi projektami, nie osłabiły jej apetytu na „nowe”. Rok 2018 u Nosowskiej okazał się przełomowy. Artystka postawiła na siebie i zadebiutowała jako pisarka. Na przestrzeni tych kilku lat spod pióra Katarzyny Nosowskiej wyszły aż trzy książki i i ukazały się także dwie niezwykle ważne płyty w dyskografii artystki. Obie współtworzone z producentem Michałem „FOXEM” Królem – bezkompromisowa, mocna, a momentami wręcz brutalna „BASTA” (2018) oraz zdecydowanie bardziej melodyjna, rozliczająca się ze współczesnym światem „DEGRENGOLADA” (2023). W 2023, po wydaniu ostatniego albumu Nosowska ruszyła w letnią, energetyczną i roztańczoną trasę w plenerach i na festiwalach, z kolei jesienią pokazała zupełnie inne oblicze „DEGRENGOLADY” – minimalistyczne, monochromatyczne i skupione. Jedno jest pewne – czy to podczas spotkania autorskiego czy wydarzenia muzycznego, zetknięcie się z wrażliwością Katarzyny Nosowskiej zapada w pamięć.

STRACHY NA LACHY – formacja powołana w 2001 roku przez Grabaża i Kozaka, założycieli Pidżamy Porno. Obecnie zespół tworzą: Krzysztof „Grabaż” Grabowski – śpiew, Andrzej „Kozak” Kozakiewicz – gitara, Rafał „Kuzyn” Piotrowiak – perkusja, Longin „Lo” Bartkowiak – gitara basowa, Mariusz „Maniek” Nalepa – gitara, harmonijka ustna i inne instrumenty oraz Łukasz Sokołowski – klawisze

IRA – polski zespół rockowy, pochodzący z Radomia. Powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu – „IRA” – ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta „Mój dom”, a następnie „1993” i koncertowa „Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu

MIŁY ATZ – Wszechstronny raper, specjalizujący się w wielu nurtach muzycznych. Dał się poznać jako grimowiec, z ciekawymi grami słownymi i dopracowaną techniką, działając w takich undergroundowych kolektywach jak Mordor Muzik (współtworzył go z Gingerem i Majkizioomem) oraz w trójmiejskim UNDADASEA. Dzięki współpracy w duecie Miły ATZ/Wiadrowski, powstał krążek „Dyktafon”, który otworzył mu drogę do kariery – udało mu się zakwalifikować do 7. edycji Młodych Wilków Popkillera. Nagrywał z takimi twórcami jak: Paluch, Płomień 81, Tymek czy donGURALesko. 29.05.2020 odbyła się premiera jego debiutu „Czarny Swing”

RUBENS – artysta, obecny na scenie muzycznej już od ponad dekady. Jednak dopiero niedawno zdecydował się na solowy debiut. Na początku kwietnia 2022 roku Rubens wydał EP-kę „Wynoszę się”. Kilka miesięcy później – w listopadzie światło dzienne ujrzał jego złożony z 12 utworów album „Piosenki, których nikt nie chciał”. Krążek promowały single „Wszystko OK?” oraz „Jakoś trzymam się”. Rubens występował na scenie z Dawidem Podsiadłą, Darią Zawiałow, Vito Bambino oraz innymi czołowymi polskimi artystami. Podczas pandemii, kiedy wstrzymano koncerty, Piotr Rubik (bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko) zaszył się w swoim domowym studio i zaczął tworzyć utwory na własne konto. Jak sam mówi, był to dla niego sposób na ucieczkę od wszechogarniającego chaosu, spowodowanego pandemią. Stworzył materiał niebanalny i alternatywny z naleciałościami Arctic Monkeys, Tame Impala czy ukochanego Radiohead.

RAT KRU – Jedyni na świecie przedstawiciele aerobiku dla oczytanych, balansują z gracją na granicy sztuki i kiczu, bez sentymentów przekraczając normy sceniczne i gatunki muzyczne. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną i rozrywkową, ukrywający się za maską szczura Rat One (zwany również Witkiem) gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej oraz konsekwentnego budowania majestatu Lew Winogradzki maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie, porywając do tańca i zmuszając perswazją do refleksji nad ontologią na licznych koncertach i festiwalach nie tylko w Polsce. Wydali dwie płyty długogrające: „Rok Szczura”, oraz „Winogrady”. Mają również w swoim dorobku EPkę „Szmugler” oraz materiał zawierający nowe opracowania klasycznych kawałków grupy Kombi, popełnioną wspólnie z zespołem Kombii. Występowali na Męskim Graniu, OFF Festivalu, Kazimiernikejszyn, Green Festivalu, Tauron Nowa Muzyka i wielu wielu innych, zaprezentowali się również w Estonii, Chorwacji i Czechach.

SARA JAMES – mimo młodego wieku o jej poczynaniach miał okazję usłyszeć cały świat. Jej niesamowite możliwości wokalne, artystyczna dojrzałość i naturalna charyzma doprowadziły ją na finałową scenę największego programu typu talent show – America’s Got Talent! Nie zatrzymuje się ani na chwilę i z wielką determinacją spełnia swoje marzenia, tworząc autorską muzykę. Utwory Sary dotykają popowych, melodyjnych brzmień, pod wpływami innych gatunków takich jak r&b czy hip-hop, czy muzyka afro.

BIG BIKE ORCHESTRA polski zespół pop-folkowy utworzony w 2021 roku w Bydgoszczy. Unikalnym atutem zespołu jest połączenie przez muzyków gry na instrumentach z jednoczesną jazdą na specjalnie skonstruowanym sześcioosobowym rowerze.

OHLAUERS  – zespół powstał na podwalinach dawnego oławskiego zespołu Navief Bęt. Do 2023 roku tworzyli muzykę instrumentalną z pogranicza rock/funky. Ich instrumentalnej płyty “From Ohlau to Georgia” można posłuchać na Spotify. Od początku 2023 skupiają się na tworzeniu muzyki rock/pop/funk z udziałem wokalu. Wielki udział w tekstach dla zespołu ma ich Przyjaciel – Piotr Jordan


Sponsorzy:

Bank Spółdzielczy w Oławie

https://bs.olawa.pl/

 

 

Essity Operations Poland Sp. z o. o.

https://www.essity.com/company/essity-in-the-world/poland/

 

logo essity

 

Galeria Oławska

https://olawska.com/

Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Oława Sp. z o.o.

https://mzec.ig.pl/

logo mzec

Oxylion S.A.

https://www.oxylion.pl/

logo oxylion

 

WAŚ Sp. z o. o.

https://www.was.eu/

 

Zakład Gospodarowania Odpadami Gać Sp.z o.o.

https://zgo.org.pl/

 

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Oławie

https://zwik.olawa.pl/

logo zwik