BIELIZNA – LEGENDA TRÓJMIEJSKIEJ SCENY ALTERNATYWNEJ

Data: 07.10.2022 Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 Kup bilet

Opis

Uwaga!!!!

Informujemy, że ze względów losowych zespół Bielizna odwołał koncert planowany na 7 października w sali widowiskowej Ośrodka Kultury (filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie). W imieniu artystów przepraszamy za utrudnienia. W najbliższym czasie poinformujemy o nowym terminie koncertu, planowanym już na rok 2023. Zakupione bilety można zwrócić w kasie OWE ODRA (ul. Młyńska 3) w godzinach pracy kasy.

Bielizna pojawiła się w połowie lat 80-tych i od razu została zaliczona do czołowych formacji Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej. Już pierwsza „radiowa” kompozycja pt. „Terrorystyczne Bojówki” dotarła do drugiego miejsca jedynej niezależnej listy przebojów realizowanej wtedy na antenie Rozgłośni Harcerskiej. Debiutancka płyta pt. „Taniec Lekkich Goryli” została przyjęta entuzjastycznie zarówno przez słuchaczy, jak i krytyków muzycznych. Chwalono „połamaną” rytmikę oraz niebanalne teksty nawiązujące do tajemniczej, polskiej egzystencji lat 80-tych. Kolejne wydawnictwa – „Wiara, Nadzieja, Miłość i Inwigilacja”; „Tag”; „Pani Jola”; ugruntowały pozycję zespołu na niezależnej scenie rock&rollowej. W roku 2000 ekipa Bielizny pod szyldem Doktor Granat wydała płytę pt. ”Świadkowie Rocka”. W 2003 roku Bielizna wraz z Trzecim Programem Polskiego Radia wydała płytę pt. „W Dzikim Kraju”. Wydawnictwo otrzymało znakomite recenzje m. in. w tygodnikach „Polityka” oraz „Wprost”. Z płyty tej pochodzi piosenka pt. „Zimny Wiatr” uznawana za nieoficjalny hymn stoczniowców walczących o odzyskanie Stoczni Gdańskiej. W październiku 2009 roku ukazała się płyta pt. „Obrazki z wystawki”. Recenzenci chwalili zespół za twarde, riffowo-funkowe granie oraz gorzki, zjadliwy komentarz do poczynań dziwnych osobników zamieszkujących kraj nad Wisłą.

Zespół konsekwentnie idzie własną drogą skierowaną w stronę osobników oczekujących na niebanalną werbalno-rockandrollową przygodę. W 2019 roku zespół zaprezentował w internecie „Epitafium dla Piotra S.” ponad 12 minutową kompozycję będącą hołdem złożonym człowiekowi, który podpalił się protestując przeciwko polityce tzw. „dobrej zmiany”. Rok 2021 przyniósł długo oczekiwane wydawnictwo w postaci koncertowego dvd.

Oprócz działalności koncertowej zespół kojarzony jest z estradową i telewizyjną aktywnością wokalisty, Jarka Janiszewskiego (pseud. Doktor), który swoje ujawnienia werbalne określa mianem wybroczyny intelektualnej. Doktor prowadził wiele niestandardowych imprez – od koncertów w Jarocinie po programy telewizyjne (Rock Noc).

Bielizna gra w składzie

Jarosław Figura – gitara

Krzysztof Stachura – gitara

Radovan Jacuniak – bas

Andrzej Jarmakowicz – perkusja

Jarek Janiszewski – śpiew

Zapraszamy 7 października o godzinie 20:00 do sali widowiskowej w Ośrodku Kultury w Oławie, ul. 11 Listopada 27.

Bilety w cenie 50 zł dostępne w kasie OWE Odra i online.

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę