Apollo 11 w Kinie Odra

Data: 20 lipca 2019 Miejsce: KINO ODRA, ul. Młyńska 3 Kup bilet

Opis

Już wkrótce 20 lipca, w 50. rocznicę lądowania pierwszego człowieka na księżycu, zapraszamy do Kina Odra na jedyne w swoim rodzaju filmowe wydarzenie.

„Apollo 11” to dokument o pierwszej załogowej misji na Księżyc przygotowany przez Todda Douglasa Millera, który postanowił odkurzyć wieloletnie materiały znajdujące się w archiwach NASA. Już dziś nagrań i zdjęć z misji Apollo można znaleźć w internecie setki, ale nie wszystko, czym dysponuje NASA, zostało publicznie udostępnione. Samo wykorzystanie wcześniej niepublikowanych ujęć to jedno, ale to co zrobiono z nimi w trakcie postprodukcji filmu, to zupełnie inna sprawa, o czym będzie się można przekonać już 20 lipca w Kinie Odra.

Na dokument składają się tylko i wyłącznie archiwalne nagrania. Kilkukrotnie jedynie oglądamy minimalistyczne animacje mające nam uzmysłowić, jakiego rodzaju manewry musieli wykonać astronauci w trakcie misji. Nie występują tu żadni goście, eksperci, brakuje też klasycznego lektora, który przeprowadziłby nas krok po kroku przez misję. Zamiast tego zdecydowano się na skorzystanie z archiwalnych nagrań audio z przekazów telewizyjnych, kiedy to widzom w całych Stanach Zjednoczonych relacjonowano wydarzenia z Centrum Kosmicznego Johna. F. Kennedy’ego, Mission Control w Center w Houston w Teksasie i wszystkich innych.

Film „Apollo 11” pokazywany jest od kilku miesięcy w amerykańskich kinach. W Polsce dokument można obejrzeć w niewielu miejscach, tym bardziej zapraszamy do Kina Odra w niedzielę 20 lipca o godz. 18:00 na pokaz specjalny epickiego filmu o pierwszej misji Apollo na księżyc. Bilety w cenie 25 zł już dostępne w kasie Kina Odra oraz online.

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę