GISELLE

Data: 26.05.2024 Miejsce: Kino Odra w Oławie Kup bilet

Opis

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza 26 maja o godzinie 15.00 do Kina Odra w Oławie na retransmisję wyjątkowego baletu romantycznego w wykonaniu byłych solistów Teatru Bolszoj Olgi Smirnowej i Jacopa Tissiego, którzy uciekli z Rosji i dołączyli do Holenderskiego Baletu Narodowego.

Młoda wiejska dziewczyna, Giselle, zakochuje się w Albercie, szlachcicu, który ukrywa przed nią swą prawdziwą tożsamość oraz fakt, że jest już zaręczony. Gdy Giselle odkrywa prawdę, popada w obłęd i umiera. Kobieta, wbrew swej woli, staje się jedną z willid, mściwych duchów, które skazują Alberta na taniec aż do śmierci z wyczerpania….

Giselle porusza wielkie i uniwersalne tematy romantyczne. Inscenizacja oddaje hołd jednemu z najstarszych i najwspanialszych dzieł baletu klasycznego.

Czas trwania: 120 minut

Obsada: Olga Smirnova (Giselle), Jacopo Tissi (Albert), Floortje Eimers (Mirta), Giorgi Potskhishvili (Hilarion)

Twórcy: Adolphe Adam (muzyka), Marius Petipa, na podstawie choreografii Jeana Coralliego oraz Julesa Perrota (choreografia), Rachel Beaujean and Ricardo Bustamante (realizacja i choreografia), Dutch Ballet Orchestra (wykonanie muzyki), Ermanno Florio (dyrygent), Isabelle Julien (reżyseria)

 

Bilety w cenie 30 zł dostępne w kasie OWE Odra i online.

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę

26-05-2024