12 edycja Festiwalu Grand OFF

Data: 31 sierpnia 2019 Miejsce: Oława, Rynek Wstęp wolny

Opis

Pokaz najlepszych krótkometrażowych filmów świata na Oławskim Rynku. 

31 sierpnia o godz. 20:00 Centrum Sztuki w Oławie zaprasza na projekcje z 12 edycji Festiwalu Grand OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata.

Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalna Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 80 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów.

Zwycięskie filmy 12 edycji GRAND OFF:

Ojciec Adnana (Adnan ’s father) – Najlepszy Scenariusz

Uchodźca Sayid, syryjski lekarz, właśnie otrzymał pozwolenie na stały pobyt w Danii. Zamierza osiedlić się na duńskiej wsi i wraz z synem Adnanem rozpocząć nowe życie. Zmaga się z nauką nowego języka, jednocześnie próbując zachować szacunek syna, którego asymilacja przebiega nieco szybciej.

Przeniesienie (The Transfer) –  Najlepsza Reżyseria, Najlepszy Film Fabularny

Izraelski oficer Erez i jego dwóch żołnierzy dostają rozkaz przetransportowania więźnia do więzienia Megiddo. Podczas drogi eskaluje napięcie, co skłania młodego oficera do przekroczenia swoich uprawnień w celu opanowania sytuacji.

Wewnątrz ścigam się (Inside I’m Racing) – Najlepsze Zdjęcia, Najlepszy montaż

Autystyczny chłopiec jest zafascynowany sportami motorowymi. Niespodziewanie znajduje okazję, aby poddać próbie swoją pasję.

Koncert ognia (Concert of the fire)  – Najlepszy Film Animowany

Historia walki pomiędzy sztuką i śmiercią. Skrzypek w środku wojennej zawieruchy przygotowuje się na śmierć. Czy muzyka w sercu i skrzypce w dłoniach pomogą mu stawić opór samej Śmierci?

Mleko (Milk) –  Najlepszy Film Polski

Ewa zabiera córkę do domku nad jeziorem, aby przygotować jej urodzinowe przyjęcie. Julka, bez wiedzy matki, zabiera ze sobą chłopaka. Kobieta otwarcie go nie lubi i chce się go pozbyć. Im bardziej się jednak stara, tym bardziej staje się oczywiste, że będzie musiała stoczyć walkę przede wszystkim ze sobą.

Osobliwe zdolności pana Mahlera (The Peculiar Abilities of Mr Mahler) – 29 minut – Najlepsza Scenografia, Najlepsza Rola Męska

NRD, rok 1987. Śledczy Mahler posiada paranormalne zdolności. Jego przełożeni kierują go do rozwiązywania sprawy zaginionego siedmioletniego Henry’ego Kiefera, zanim sprawa przyczyni się do napięcia stosunków z Zachodem. Ale Mahler odkrywa coś, co uczyni rodzinną tragedię problemem politycznym…

Myślę, że się w tobie podkochuję (I think i have a crush on you) –  Najlepsza Rola Kobieca

13-letnia Nadja poznaje przez internet swoją pokrewną duszę, Williama. Zakochuje się w nim, chociaż nie spotkała go w “realu”. Ale kiedy rozmowy zmierzają ku wymianie nagich fotografii, William nie wydaje się już taki uroczy i wrażliwy.

Łączny czas trwania filmów to 125 min.

Zapraszamy na wyjątkowe pokazy na Oławskim Rynku!