Zespół wokalny „Cantus Olaviensis”

Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania w Zespole Wokalnym Cantus Olaviensis. Zespół istnieje od 13 lat w Centrum Sztuki w Oławie. Śpiewamy zróżnicowany repertuar. Koncertujemy zarówno w Oławie jak i w różnych miastach w Polsce. Jeździmy na przeglądy i konkursy. Śpiewają w naszym zespole zarówno zawodowi śpiewacy, jak i osoby bez dużego przygotowania muzycznego, ale wykazujące się dużym zaangażowaniem i pasją do śpiewania. Może to miejsce właśnie dla Ciebie?Bliższe informacje pod nr. tel. 606 835 030

 

Oławski Zespół Wokalny Cantus Olaviensis (dawniej Arkadia) działa przy Ośrodku Kultury od kwietnia 2008 roku. Został założony (początkowo jako chór) przez Jacka Chlebnego, który przekazał go we wrześniu 2008 roku Barbarze Szarejko, obecnej dyrygent.

W latach 2010 i 2011 brał udział w przeglądach, z których wrócił z wyróżnieniami. Były to: Nagroda Specjalna na XXXIII Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum” w Kaliszu (gdzie jako pierwszy zespół w historii tego Festiwalu wykonał utwór pochodzący z tradycji chorału bizantyjskiego, a wrocławski kompozytor Tomasz Kulikowski zadedykował mu utwór p.t. Victime paschali laudes) oraz tytuł laureata (najwyższe wyróżnienie przeglądu z najwyższą punktacją jury) na Pastorałce 2011.W maju 2012 roku brał udział w Festiwalu Kultury Protestanckiej, wykonując utwory J.S. Bacha, F. Mendelssohna i M. Regera oraz repertuar gospel.

Zespół prowadzi ożywione życie koncertowe, współpracując z zawodowymi śpiewakami i instrumentalistami. Od 2011 wchodzi w skład grupy artystycznej Angelus Silesius Ensemble, biorąc udział w wielu wydarzeniach artystycznych. Były to m.in. trasy koncertowe projektów: Europa Cyryla i Metodego (Kielce, Olkusz, Wrocław), Pasja XXI (Konin, Wrocław, Oleśnica, Tarnów, Kędzierzyn-Koźle), Chrystus Zmartwychwstan jest (Oleśnica, Wrocław, Kępno) oraz Wrocławskie Spacery Międzykulturowe (2010, 2011 i 2012).

Grupa bardzo chętnie bierze udział we wszelkich imprezach lokalnych – koncertach kolęd czy oprawach artystycznych rozmaitych imprez.

Zespół stale przygotowuje nowe programy koncertowe, dostosowując je do aktualnego zapotrzebowania zamawiających i słuchaczy.

Barbara Szarejko absolwentka Dyrygentury Symfoniczno-Operowej w klasie prof. Marka Pijarowskiego (2005) oraz Edukacji Muzycznej (2001) na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ukończyła także podyplomowe studia Emisji Głosu na AM w Bydgoszczy (2003) oraz studia Historii Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim.

Była dyrygentem chóru w Teatrze Muzycznym Capitol oraz w Państwowej Szkole Muzycznej II st. we Wrocławiu. Prowadziła Kameralny Chór Męski Cantilena. Jest twórcą i dyrygentem Kameralnego Chóru Angelus. Współpracowała z Wydziałem Wokalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Operą Dolnośląską, Toruńską Orkiestrą Kameralną, Akademicką Orkiestrą Kameralną we Wrocławiu, Akademicką Orkiestrą Symfoniczną w Katowicach oraz Orkiestrą Filharmonii Sudeckiej.