Teatr dla dzieci

Zapraszamy dzieci na spotkanie z teatrem- na odnalezienie w sobie odwagi, zainteresowania, pasji, radości, na przekrzyczenie granic wyobraźni. Przed nami kolejny rok owocnej pracy, fantastycznej zabawy, nowych wyzwań i przyjaźni.

Na zajęciach wykorzystane będą różne techniki pracy teatralnej tj. drama, pantomima, rozwijanie gry aktorskiej poprzez grane etiudy, wcielanie się w różne postaci i sytuacje, teatr tańca, teatr cienia, lalkarstwo, teatroterapia, muzykoterapia, choreoterapia, zabawy integracyjne, scalające i zbliżające grupę, będzie też czas na pogaduchy i relaksację.

Rodziców prosimy o zabieranie dla dzieci maty lub kocyka.

Zajęcia zakończymy spektaklem.

Instruktor prowadzący – Aleksandra Zawer
Absolwentka Wydziału Pedagogiczno- Historycznego i Wydziału Nauk Edukacyjnych Uniwersytetu Opolskiego. Ukończyła studia pedagogiczne z zakresu Arteterapii i Animacji Kultury oraz Edukacji Kreatywnej z Medialną. Obecnie studentka studiów podyplomowych na kierunku Terapia Zajęciowa.
W związku z szerokim zainteresowaniem arteterapią uczestniczyła w wielu szkoleniach i warsztatach poświęconych tej dziedzinie, m.in. udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowo- Szkoleniowej „Arteterapia w nauce i praktyce”, gdzie wzięła udział w szkoleniu “Terapia tańcem i ruchem z elementami teatroterapii”. Ponadto ukończyła kursy z zakresu muzykoterapii i choreoterapii: “Muzyka Duszy”- metody i techniki muzykoterapeutyczne w pracy z grupą” oraz “Choreoterapia i elementy arteterapii jako metoda z grupą terapeutyczną”.
Od najmłodszych lat stawiała swoje kroki w klubie tanecznym w Ośrodku Kultury w Oławie, później we Wrocławskich szkołach tańca, gdzie przeszła kursy tańca jazzowego , współczesnego, hip-hopu i wielu innych popularnych technik tanecznych. Występowała na rozmaitych pokazach i zawodach tanecznych, dzięki którym nabrała doświadczenia i obycia ze sceną. Tanie c do dziś traktuje jako pasję, tańcząc salsę i bachatę.
Na swoim koncie ma niezliczoną ilość przeprowadzonych warsztatów z dziećmi, jak również ze studentami i osobami niepełnosprawnymi. W swojej pracy wykorzystuje swoją ogromną pomysłowość, kreatywność i wrażliwość artystyczną. Bardzo chętnie pracuje technikami arteterapeutycznymi tj. plastykoterapia, drama, teatroterapia, choreoterapia- terapia tańcem oraz muzykoterapia- terapia muzyką. Uważa, że nic tak nie leczy i nie wzbogaca duszy jak oddziaływanie sztuki.
Od 2012 roku współpracuje z naszą placówką, prowadząc zajęcia plastyczne. W 2014 roku utworzyła razem z Joanną Zabuską sekcję teatralną dla dzieci, która odniosła frekwencyjny jak i sceniczny sukces. Jest autorką scenariusza do spektaklu „Księga Dżungli”, który został odegrany przez dziecięcą grupę teatralną w maju 2015r. W przyszłości chciałaby rozwijać własne zdolności aktorskie i pracować na scenach teatralnych.

 

Opłaty za zajęcia:
Opłaty za zajęcia należy uiszczać przelewem na konto Centrum Sztuki w Oławie.

Dane do przelewu:
Centrum Sztuki w Oławie
ul. Młyńska 3, 55-200 Oława
nr konta – BS Oława 10 9585 0007 0010 0006 5171 0001

W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko uczestnika, rodzaj zajęć i miesiąc, za który wnosi się opłatę.