Gitara klasyczna/akustyczna

Na zajęcia zapraszamy osoby w dowolnym wieku, chcące się nauczyć gry na gitarach klasycznych i akustycznych. Zajęcia są dostępne zarówno dla osób zaczynających przygodę z gitarą jak i mających już pewne doświadczenie w grze.

Zarówno indywidualnie, jak i w trzyosobowej grupie, zajęcia odbywają się raz w tygodniu przez godzinę zegarową. Są one na bieżąco dostosowywane do możliwości uczestników. Na pierwszym etapie uczone są coraz trudniejsze melodie. Następnie wprowadzane są akordy by w końcu połączyć te dwa podejścia i zagrać utwory zawierające w sobie zarówno linię melodyczną jak i akompaniament. Wymagana jest własna gitara.

Prowadzący – Błażej Prochownik urodził się w rodzinie wiolonczelistki i gitarzysty klasycznego. Do nauki gry przystąpił zafascynowany rozrywkowym stylem gry na gitarze akustycznej zwanym fingerstyle. Styl ten opiera się na jednoczesnym graniu kilku partii instrumentalnych (melodii, basu, sekcji rytmicznej, a nawet perkusji). Gry prowadzącego można posłuchać na www.prochownik.eu.

Zapisy u prowadzącego zajęcia, pod nr tel. 693 223 320, osobiście w Ośrodku Kultury oraz pod nr tel. 71 313 28 29. Zapraszamy

P8115862

Zapraszamy do lektury o muzyce jako dziecięcej pasji i do zapoznania się z informacjami jakie korzyści płyną z nauki gry na instrumentach:
https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/instrumenty-muzyczne-dla-dzieci