Zespoły CS


ZESPÓŁ WOKALNY „CANTUS OLAVIENSIS”


Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania w Zespole Wokalnym Cantus Olaviensis. Zespół istnieje od 2008 roku i na co dzień działa przy w Centrum Sztuki w Oławie. Zespół wykonuje  zróżnicowany repertuar od muzyki oratoryjno -kantatowej ,  poprzez utwory współczesnych kompozytorów, aż po  utwory rozrywkowe. Jest to zespół śpiewający głównie a’capella, współpracujący przy różnych projektach z solistami oraz instrumentalistami. Artyści koncertują zarówno w Oławie jak i w różnych miastach w Polsce. Uczestniczą w  przeglądach i konkursach wokalnych.

W zespole  śpiewają zarówno zawodowi śpiewacy, jak i osoby bez przygotowania muzycznego, ale wykazujące się dużym zaangażowaniem i pasją do śpiewania. Poza tym zespół tworzą ludzie, których łączy wspólna pasja śpiewania. Atmosfera pełna jest   wzajemnej życzliwości i muzycznej kreatywności , a wiedza, energia i motywacja, którą przekazuje Pani Dyrygent  sprawia , że w zespole można poczuć się jak w domu , przy okazji rozwijając swój potencjał wokalny. Może to miejsce właśnie dla Ciebie? Bliższe informacje uzyskasz dzwoniąc do dyrygenta zespołu Barbary Szarejko- Nestor, pod nr tel. 606 835 030.

Próby odbywają się w każdą środę w godz. 19.00-22.00 w sali Centrum Sztuki w Oławie przy ul. Młyńskiej 3 (Kino Odra).

Informacje o Pani Dyrygent:

Barbara Szarejko absolwentka Dyrygentury Symfoniczno-Operowej w klasie prof. Marka Pijarowskiego (2005) oraz Edukacji Muzycznej (2001) na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ukończyła także podyplomowe studia Emisji Głosu na AM w Bydgoszczy (2003) oraz studia Historii Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim.

Była dyrygentem chóru w Teatrze Muzycznym Capitol oraz w Państwowej Szkole Muzycznej II st. we Wrocławiu. Prowadziła Kameralny Chór Męski Cantilena. Jest twórcą i dyrygentem Kameralnego Chóru Angelus. Współpracowała z Wydziałem Wokalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Operą Dolnośląską, Toruńską Orkiestrą Kameralną, Akademicką Orkiestrą Kameralną we Wrocławiu, Akademicką Orkiestrą Symfoniczną w Katowicach oraz Orkiestrą Filharmonii Sudeckiej.


DZIECIĘCY ZESPÓŁ WOKALNY OKTAWA


Dziecięcy zespół OKTAWA powstał w Centrum Sztuki w listopadzie 2021 roku. Grupa ma na celu skupiać i rozwijać dzieci zainteresowane edukacją muzyczną – kształcić je wokalnie oraz artystycznie, wspierać kiełkujące pasje i animować do kreatywnego spędzania czasu wolnego. Zespół OKTAWA tworzony jest przez dzieci – dla dzieci, co znaczy, że repertuar grupy jest adekwatny do wieku i predyspozycji młodych wykonawców, tym samym kierowany jest do najmłodszych widzów.
Śpiew zespołowy, oprócz wartości artystycznej, pełni także rolę dydaktyczną i wychowawczą, a zabawa i radość czerpane ze wspólnego śpiewania pozytywnie wpływają na ogólny rozwój dzieci i młodzieży, przygotowując je jednocześnie do twórczego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Zajęcia zespołu odbywają się w Ośrodku Kultury (Filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie), w każdy wtorek  od godziny 17:00 do 18.00 i są nieodpłatne.

Kontakt w sprawie zapisów: kursy@kultura.olawa.pl