KONKURS FOTOGRAFICZNY – 12 lat +

Zadanie:

Rok 2020 obfitował w nowe wyzwania, których wcześniej nie podejmowaliśmy, był też rokiem izolacji społecznej. W związku z tym być może postanowienia na Nowy Rok 2021 będą inne niż zawsze…?

Wyzwólcie swoje pokłady radości i pozytywnego nastawienia do świata lub być może refleksyjnego spojrzenia na czekające nas nowe doświadczenia.

Zadaniem konkursowym będzie wykonanie symbolicznego zdjęcia, które będzie charakteryzować postanowienie noworoczne jednego z członków rodziny (niekoniecznie wykonawcy zdjęcia). Do każdego zdjęcia powinien być dołączony opis (jedno zdanie), jakie jest to postanowienie. 

Instrukcja wykonania zdjęcia:

Pamiętaj o walorach estetycznych zdjęcia – ładnym oświetleniu, ostrości. W tym celu przygotuj dobre światło (np. zapal światło w pokoju, zrób zdjęcie w ciągu dnia lub ustaw dodatkową lampkę), zadbaj o to by zdjęcie nie było poruszone (zwróć uwagę na to czy nie ruszasz rękami w czasie robienia zdjęcia). 

Zdjęcie, jak już wiesz, ma przedstawiać postanowienie noworoczne w sposób symboliczny – a zatem musi mówić o nim nie wprost. Jeśli ktoś z Twoich bliskich postanowił w nadchodzącym roku uprawiać więcej sportu – może zrób mu zdjęcie na fotelu, gdy jest „przytłoczony” piłkami, butami sportowymi i innymi gadżetami związanymi ze sportem? Wszystko zależy od Twojej inwencji. Nie zapominaj jednak, że postanowienie powinno być w miarę możliwości łatwe do odczytania. 

Przed wysłaniem prac przeczytajcie jeszcze raz ważne zasady konkursu, O TUTAJ (link: http://kultura.olawa.pl/wydarzenia/ferie-2021/).