KONKURS FILMOWY – 12 lat +

Konkurs kierowany do starszych dzieci i młodzieży. Maksymalna ilość uczestników to 10 osób. Zadaniem będzie przygotowanie jednego filmiku na zadany temat, trwającego maksymalnie 2 minuty, w jakości minimum full HD 1920×1080, format pliku MP4 lub MOV. Tematyka filmu oraz instrukcja jego wykonania będzie dostępna 11.01 (drugi poniedziałek ferii). Czas na nagranie filmiku to 4 dni. Ostateczny termin nadsyłania pracy to 15.01, do godziny 15.00 na adres wr@kultura.olawa.pl. Nagrania należy przesłać za pośrednictwem https://wetransfer.com/ lub innych serwerów, dysków, chmur internetowych.

Zadaniem filmowym jest zrobienie VLOGa z jednego dnia ferii. Ważne aby vlog był kompletny. Miał wyraźny początek i koniec, np.: rozpoczęcie dnia/koniec dnia; rozpoczęcie jakiegoś wydarzenia i jego zakończenie, np. wyjazd z rodzicami na narty i powrót do domu, wyjście do sklepu na zakupy z rodzicami i powrót, wielkie sprzątanie starego strychu u babci i dziadka (początek i koniec).

Forma zadania filmowego to nagranie i zmontowanie filmu w formie VLOGa, mini dokumentu, reportażu, pamiętnika, relacji z jednego dnia ferii. Dotyczy to warstwy audio i wideo. Komentarz werbalny lub napisy w filmie.

Co jest ważne (co decyduje o wygranej). Wygrywa ten kto najlepiej i najciekawiej pokaże swój dzień albo wydarzenie dnia w ramach ustalonej formy filmu. Liczą się też walory techniczne.