Wszystko o Ewie – retransmisja National Theatre

Data: 29 marca 2019 Miejsce: KINO ODRA, ul. Młyńska 3 Kup bilet

Opis

UWAGA! RETRANSMISJA PRZENIESIONA!

O SZCZEGÓŁACH DOT. NOWEGO TERMINU WYDARZENIA BĘDZIEMY INFORMOWAĆ NA BIEŻĄCO.

 

29 marca o godz. 14:50 zapraszamy do Kina Odra na fascynującą historię o kulisach show-biznesu, zazdrości, ambicji i władzy. „Wszystko o Ewie” to retransmisja przedstawienia National Theatre z polskimi napisami.

Na scenę przeniesiono filmowe arcydzieło z 1950 r. (rekordowa liczba 14 nominacji do Oscara i aż 6 zdobytych statuetek) w reżyserii Josepha L. Mankiewicza: opowieść o kobietach, cenie sławy, środowiskowych intrygach i konfliktach.

Margo Channing, żywa legenda, od której nie sposób oderwać oczu i pragnąca zbliżyć się do niej jej najwierniejsza fanka – młoda, piękna Eve. Kiedy fascynacja staje się rywalizacją? Jak działają mechanizmy świata sztuki?

W roli Margo Channing, gwiazdy teatralnej u szczytu kariery, obsadzono Gillian Anderson – aktorkę znaną najbardziej z roli agentki Dany Scully w kultowym serialu “Z Archiwum X”, a także z seriali: “Upadek”, “Hannibal” czy “Sex Education”. Z kolei ambitną Eve Harrington, psychofankę Margo, zdeterminowaną, by – nie tylko na scenie – zająć jej miejsce, gra Lily James, wschodząca gwiazda, znana już z hollywoodzkich superprodukcji tj. disneyowski “Kopciuszek” czy musicalu “Mamma Mia! Here We Go Again”.

Za adaptację i reżyserię przedstawienia odpowiada Ivo van Hove, uznany belgijski reżyser (“Tragedie rzymskie”, “Szepty i krzyki”, “Sieć”). Autorką muzyki jest rockowa artystka PJ Harvey, której utwory dosłownie hipnotyzują słuchaczy.

Zapraszamy na świetnie obsadzone i zagrane przedstawienie “Wszystko o Ewie”.

Bilety normalne w cenie 25 zł i ulgowe w cenie 20 zł dostępne w kasie OWE Odra i online na kultura.olawa.pl.

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.

Wybierz datę