Tomasz Wendt “Chapter B”

Data: Zmiana terminu Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 Wkrótce w sprzedaży

Opis

Kochani..czas jest niezwykle trudny i nasze plany co chwilę ulegają zmianie. Niestety koncert jazzowy Tomasz Wendt Chapter B.musimy przenieść na inny termin. Przyczyny losowe…trudno, jednak wierzymy, że wkrótce spotkamy się z artystami na wspaniałym, kameralnym koncercie w Oławie. W najbliższym czasie powiadomimy o nowym terminie. Bilety zachowują ważność. Oczywiście, jeśli ktoś będzie chciał dokonać zwrotu, zapraszamy do kontaktu z kasą: 71 7351570 lub pod adresem e-mail: bilety@kultura.olawa.pl. Życzymy Wam dużo zdrowia i mamy nadzieję na spotkanie z Wami w najbliższym czasie.

 

 

Jazzowo i z publicznością!

Informujemy, że ze względu na obecną sytuację i ograniczenie działalności instytucji kultury od dnia 20 marca br., koncert jazzowy Tomasz Wendt “Chapter B” odbędzie się w piątek 19 marca o godz. 18.00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. 11 Listopada 27 (a nie jak wcześniej planowano 20 marca). Zakupione bilety zachowują ważność. W przypadku zwrotu biletów prosimy o kontakt z kasą (tel. 71 735 15 70 lub pod adresem e-mail: bilety@kultura.olawa.pl). Osoby zainteresowane koncertem informujemy, że bilety w cenie 30 zł są dostępne online na kultura.olawa.pl oraz na godzinę przed występem w kasie Ośrodka Kultury. Podczas koncertu z przyczyn losowych Pawła Dobrowolskiego (perkusja) zastąpi Michał Miśkiewicz.

Michał Miśkiewicz to perkusista o wyrazistym, rozpoznawalnym stylu, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako szesnastolatek zadebiutował w zespole Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego. Rok później do stałej współpracy zaprosił go Tomasz Stańko. Jako członek jego kwartetu Michał uczestniczył w nagraniach płyt dla prestiżowej niemieckiej wytwórni ECM oraz wiele lat koncertował na liczących się scenach Europy czy USA.

Członek Marcin Wasilewski Trio (niegdyś Simple Acoustic Trio), uznawanego (wg ankiety czytelników czasopisma „Jazz Forum”) za najlepszy zespół jazzu akustycznego w Polsce. Współpracował m.in. z: Tomaszem Szukalskim, Wojciechem Karolakiem, Leszkiem Możdżerem, Henrykiem Miśkiewiczem, Piotrem Wojtasikiem, Maciejem Obarą. Miał również okazję zetknąć się z największymi nazwiskami jazzu światowego: Charlesem Lloydem, Joe Lovano, Billy Harperem, Dino Saluzzim, Arthurem Blythem, Johnem Surmanem, Markiem Turnerem, Gregoir Maretem, Andersem Jorminem, Palle Daniellsonem, Bobo Stensonem, Nilsem-Petterem Molvaerem.

W ankiecie czytelników pisma „Jazz Forum” Michał Miśkiewicz od paru lat zwycięża w kategorii perkusja.

Zapraszamy na muzyczną ucztę, jedyną w swoim rodzaju, na żywo… z publicznością i z udziałem wspaniałych muzyków.

Saksofonista Tomasz Wendt jest synem wybitnego muzyka jazzowego Adama Wendta oraz laureatem wielu prestiżowych konkursów muzycznych w Polsce i za granicą, m.in Jazz Nad Odrą, Jazz Juniors, Klucz do Kariery czy Getxo Jazz Festival. Pierwsza autorska płyta Tomasza Wendta “Behind The Strings”, nagrana z udziałem własnego trio oraz grupą Atom String Quartet, zdobyła uznanie w polskim środowisku muzycznym, co zaowocowało przyznaniem nagrody Fryderyk 2017 w kategorii jazzowy debiut fonograficzny. Podczas koncertu w Ośrodku Kultury usłyszymy autorski materiał z drugiego albumu Saksofonisty. Album “Chapter B” Tomasz Wendt nagrał w pozornie popularnym, elektronicznym trio, w którym jednakże nie ma gitary basowej, ani kontrabasu, są za to saksofony, instrumenty klawiszowe i perkusja. Skład zespołu jest oryginalny, faktura brzmieniowa nowatorska, a muzyka pełna emocji i głębokich wrażeń artystycznych! Muzykowi towarzyszyć będą wybitni instrumentaliści: Jan Smoczyński – instrumenty klawiszowe i Michał Miśkiewicz – perkusja

Ważne: liczba miejsc ograniczona. Bilety w cenie 30 zł dostępne online oraz w kasie Ośrodka Kultury na godzinę przed koncertem.

Zapraszamy!

 

 

Wybierz datę