TEATR POLSKA

Data: 27 września / 23 listopada Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 Wkrótce w sprzedaży

Opis

Centrum Sztuki w Oławie po raz kolejny jest uczestnikiem, w tym roku jubileuszowej, 10. edycji programu TEATR POLSKA. Główną ideą przedsięwzięcia jest ułatwienie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności oraz umożliwienie prezentacji spektakli w mniejszych miejscowościach, w których nie ma teatrów instytucjonalnych. Program jest organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W minionych latach w ramach programu Teatr Polska gościliśmy w Oławie m.in.: Teatr BAGATELA im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego z Krakowa, Teatr Animacji z Poznania, Teatr Ad Spectatores z Wrocławia oraz Teatr im. Heleny Modrzejewskiej z Legnicy. W tym roku spektakle odbywać się będą w filii nr 2 Centrum Sztuki w Oławie – w obiekcie Ośrodka Kultury przy ul. 11 Listopada 27.

Już 27.września gościć będziemy na naszych deskach Fundację Sztukmistrze, która zaprezentuje nam spektakl „Spektrum” – pokaz łączący w sobie elementy akrobatyki, teatru, żonglerki, pantomimy oraz iluzji optycznej a wszystko połączone z odpowiednio dobraną muzyką. To humor, dynamizm i różnorodność w połączeniu z przemyślaną grą gestów i ukrytych znaczeń, stanowi treść uniwersalną w odbiorze, skierowaną zarówno do młodszego jak i starszego widza. Spektakl poprzedzą zorganizowane dzień wcześniej, czyli 26.września warsztaty, podczas których artyści udzielą lekcji m.in żonglerki. Są one przeznaczone dla uczestników w wieku co najmniej 10 lat. W związku z tym przy wysyłaniu zgłoszenia na zajęcia prosimy o podanie poza imieniem i nazwiskiem również wieku uczestników.

23. Listopada natomiast odwiedzi nas Opolski Teatr Lalki i Aktora prezentujący spektakl „Mała draka o zwierzakach”. Za pośrednictwem zabawnych wierszyków oraz gry aktorek ożywiających lalki, rekwizyty i przedmioty, najmłodsi widzowie będą mogli poznać różne gatunki zwierząt i ptaków, które łączy jedno, poprzez skażenie środowiska, katastrofy ekologiczne i nie zawsze przemyślaną działalność człowieka, są zagrożone wyginięciem. Po spektaklu dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach, na których dowiedzą się więcej o zwierzętach – bohaterach przestawienia oraz zobaczą, jak powstały wykorzystywane w spektaklu lalki.