SZTUKA CIĘ SZUKA

Data: Miejsce: Bilety online

Opis

“SZTUKA CIĘ SZUKA – OFERTA ONLINE CENTRUM SZTUKI W OŁAWIE” z dofinansowaniem Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci

Miło jest nam poinformować, że otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci. Nasz wniosek “SZTUKA CIĘ SZUKA – OFERTA ONLINE CENTRUM SZTUKI W OŁAWIE” znalazł się wśród 1182 zwycięskich projektów (spośród blisko 6000 złożonych wniosków). “Celem Kultury w sieci jest finansowe wsparcie realizacji projektów upowszechniających dorobek kultury i zwiększających obecność kultury w życiu społecznym, których odbiór następuje poprzez narzędzia on-line, jak również rozwój przestrzeni umożliwiającej odbiorcom kultury korzystanie z jej zasobów w sieci. Program wspiera zadania rozwijające kapitał kulturowy odbiorców za pomocą narzędzi internetowych oraz rozwój kompetencji cyfrowych zarówno odbiorców, jak i kadr kultury”.

Centrum Sztuki w Oławie wychodząc naprzeciw nowej rzeczywistości, w której społeczeństwo mając ograniczony dostęp do oferty kulturalnej, w dużym stopniu przenosi swoje działania do sieci. Nasz projekt uwzględnia różne formy upowszechniania kultury online, m.in. transmisja wydarzeń w postaci wystawy on-line, recitale i kursy realizowane na 2 sposoby: transmisji na żywo oraz nagrań video w postaci emisji odcinków. Realizacja zadania ma m.in. wspierać lokalne środowisko artystyczne, za które czujemy się odpowiedzialni, dając im szansę na zaproszenie widza za pośrednictwem narzędzi on-line do ich świata sztuki. Kierujemy nasz program do różnych grup społecznych i będzie on przewodnikiem po świecie lokalnej kultury nie tylko dla naszych dotychczasowych odbiorców, którzy z powodu aktualnej sytuacji nie mogą uczestniczyć w wydarzeniach osobiście. Wychodzimy z naszymi inicjatywami naprzeciw zewnętrznym oczekiwaniom, co pozwoli nam ocenić, które z działań będą mogły być rozwijane w przyszłości, również w trybie stacjonarnym. W projekcie uwzględniamy edukację korzystania z urządzeń oraz komunikatorów elektronicznych również najstarszej grupy społecznej, pomagając seniorom odnaleźć się w tej trudnej rzeczywistości, jeszcze bardziej ich izolującej. Powiększamy ich wiedzę i umiejętności dotyczącą portali społecznościowych oraz komunikowania się w formie online ze światem zewnętrznym oraz korzystania z oferty Centrum Sztuki w Oławie. Wszystkie realizacje zostaną zaprezentowane na kanale YouTube oraz innych mediach społecznościowych Centrum Sztuki w Oławie i będą mogły być wykorzystane w przyszłości, na kolejnych zajęciach warsztatowych.

Czas realizacji Projektu: maj-sierpień 2020

Kwota dofinansowania ze środków NCK – 29.000 zł, całkowity koszt Projektu to 35.300 zł