Reminiscencje

Data: Miejsce: Kup bilet

Opis

Minęło 6 lat działalności pracowni malarskiej, którą prowadzę przy OUTW w Oławie pod nazwą „AVANTI” i jak na razie nie brak grupie entuzjazmu, twórczej ciekawości i pracowitości w malowaniu świata po swojemu.

Pędzimy do przodu, gdyż życie jest zbyt krótkie, by robić to samo, jak to mawiała nasz nieodżałowana koleżanka Jadzia Wiśniewska, która wymyśliła dla naszej grupy nazwę. Odkrywamy tajemnice różnych technik; za nami akwarela, pastele suche i olejne, węgiel, lawowanie tuszem, próby olejne, ale najwięcej malujemy akrylem, głównie pejzaże i martwe natury.

Mamy za sobą 8 wystaw w Ośrodku Kultury w Oławie. Pierwsze pokazały swoje prace szerszej publiczności Ewa Dzierżanowska i Halina Dziedzic na wystawie „Widzieć więcej” ( wernisaż 5.10.2010 ). Cała grupa pokazała swoje różnorodne prace na wystawie „Pozytywnie zakręceni” (wernisaż 20.05.2011), następnie pejzaże naszego miasta „Oława na 777-lecie” (wernisaż 8.07.2011). Potem były efekty malowania i rysowania wzajemnych portretów – na wystawie „ Patrzę na Ciebie i na siebie” (wernisaż 18.05.2012). Na wernisażu „Pod skrzydłami koguta” (31.05.2013) pokazały się nowe pejzaże oławskie. Kolejny wernisaż to zróżnicowane tematycznie prace „ Na ziemi i w wodzie”(wernisaż 28.05.2013). Poprzedni rok uniwersytecki OUTW otwarła wspólna wystawa z drugą grupą malarzy „Tacy sami” Anny Domańskiej pod nazwą „Jak domino” (wernisaż 17.10.2014). Ostatnią wystawę stworzyły wspólnie cztery osoby: Halina Dziedzic, Urszula Kierecka, Małgorzata Klukowska i Krystyna Majorek, dając wyraz swojej wizji świata (wernisaż 15.04.2015).

„Reminiscencje” pokazują wielokierunkowość rozwoju grupy, indywidualizację poszukiwań tematycznych i kolorystycznych. Z każdej pracy bije radość tworzenia, poszukiwania w dojrzałym wieku iskry twórczej, niezależnie od ilości lat w naszej pracowni. Witamy Anielę Głud na wystawie, malującą od miesiąca z nami.

wystawa_potoczny

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.