Oławska Majówka

Data: 3 maja 2019 Miejsce: Oława, Teren Miasteczka Wstęp wolny

Opis

Zapraszamy na Oławską Majówkę

Od kilku lat podczas Oławskiej Majówki prezentujemy najbardziej znanych i ciekawych artystów polskiej muzyki alternatywnej. Podczas tegorocznej imprezy, na którą w tym roku zapraszamy 3 maja na scenie oławskiego “miasteczka” wystąpią: polski raper PLAN BE, łódzki zespół grający muzykę electro pop – KAMP! oraz KAMIL BEDNAREK.

PLAN BE

PlanBe uchodzi za jeden z największych talentów na polskiej scenie hip-hopowej, jeden z diamentów korony QueQuality. Wachlarz inspiracji PlanaBe jest szeroki, ale w głównej mierze skupia się na brzmieniu Nowego Toronto, które przy swoich nietypowych podziałach rytmicznych zarazem wymusza kombinowanie z flow, jak daje spore pole do popisu do płynnego przechodzenia między rapem z pazurem a slowjamowym podśpiewywaniem. Obecnie artysta promuje swój najnowszy krążek, zatytułowany “Moda”. „Moda” to drugie legalne wydawnictwo młodego artysty po świetnie przyjętym debiutanckim albumie „Insomnia” z 2017 roku, który w zaledwie kilka miesięcy od premiery pokrył się złotym wyróżnieniem. Płyta zawiera 13 utworów o odmiennej stylistyce i brzmieniu, które zestawione razem tworzą spójną całość.

KAMP!

KAMP! to jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, autorzy remiksów dla Brodki czy Dawida Podsiadło oraz hymnu Męskiego Grania 2017. W 2012 roku ukazał się ich debiutancki album o prostym tytule „KAMP!”, który do tej pory sprzedał się w nakładzie blisko 12 tysięcy egzemplarzy. Równocześnie z sukcesem na rodzimym rynku, przyszedł sukces za granicą. Jako jedni z pierwszych, muzycy KAMP! zaczęli regularnie koncertować na zagranicznych festiwalach i imprezach showcase’owych. Mają za sobą m.in. trasy po USA i Wielkiej Brytanii oraz występy na tak ważnych imprezach jak amerykański SXSW czy brytyjski The Great Escape. Drugi album zespołu pt. „Orneta” pojawił się pod koniec 2015 roku i był krążkiem tanecznym, kontemplacyjnym, melancholijnym i porywającym jednocześnie. Wydany we wrześniu ubiegłego roku trzeci album zespołu “DARE” okazał się jedną z najciekawszych elektronicznych płyt 2018 roku, potwierdzając wyjątkową pozycję KAMP! na polskiej scenie muzycznej. Od blisko dekady to jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych. Obecnie KAMP! powracają z serią kolejnych koncertów, tym razem zamykając zimę i energetycznie wchodząc w okres wiosenny 2019.

KAMIL BEDNAREK

Kamil Bednarek to jeden z najpopularniejszych wykonawców muzyki reggae w Polsce. Za pierwszą płytę zespołu Kamil Bednarek przyjmuje się wysoko oceniany album „Jestem…”, który utrzymywał się w zestawieniu OLiS ponad 12 miesięcy a po upływie roku od wydania ponownie zajął pierwszą pozycję. Rok później ukazał się suplement zawierający remixy oraz dubowe i koncertowe wersje, który uzyskał status diamentowej płyty. W roku 2013 zespół KAMIL BEDNAREK zwyciężył w plebiscycie MTV Music Awards w Europie Środkowej. Rok 2015 to album „Oddycham” z gościnnym udziałem światowych gwiazd reggae, tj. Alborosie, Junior Kelly czy Dean Fraser. Płytę promują single „List”, „Euforia” i „Sailing”. W 2017 roku ukazał się album „Talizman”, który po miesiącu od premiery pokrył się złotem. Pod koniec ubiegłego roku Artysta wraz z zespołem wziął udział w projekcie MTV Unplugged, z którego wydany został album „MTV Unplugged BEDNAREK”. To projekt, który sięga 1987 roku, zapoczątkował go zespół Jethro Tull. Materiał został tak entuzjastycznie przyjęty, że MTV zdecydowało się od 1989 roku kontynuować cykl “Unplugged”, którego ideą jest prezentacja muzyki w wersji akustycznej.

W Polsce koncerty z tej serii zrealizowali m.in.: Kayah, Hey, Wilki, Kult oraz Brodka. Nowa płyta „MTV Unplugged: Bednarek” z 19 utworami w interesujących akustycznych wersjach trafiła do sklepów 1 lutego br. Pojawili się na niej różni muzyczni goście, m.in. Karolina Artymowicz, Kuba Badach czy Igor Herbut. Album „MTV Unplugged: Bednarek” zawiera materiał z przekroju 10 lat twórczości artysty; znajdziemy tu zarówno największe hity Bednarka, jak i jego najnowsze utwory, prezentujące polskie reggae w możliwie najlepszym wydaniu.

Oławska Majówka – wiosenne przebudzenie. Zapraszamy!

Regulamin-imprezy-masowej-Oławska-Majówka.pdf
Regulamin-terenu-imprezy-Oławska-Majówka.pdf

SPONSOR GŁÓWNY:

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Oławie Sp. z o.o.

Zakład Gospodarowania Odpadami w Gać

SPONSOR:

DS Smith Polska Sp. z o.o.

FIRMA WSPIERAJĄCA:

Autoliv Poland Sp. z o.o.

Miejski Zakład Energetyki Cieplnej – Oława Sp. z o.o.

The Lorenz Bahlsen Snack-World Sp. z o.o.