Letnie Warsztaty Artystyczne

Data: 16 - 22 lipca Miejsce: Ośrodek Kultury w Oławie ul. 11 Listopada 27 Wstęp wolny

Opis

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza młodzież od 16 roku życia oraz osoby dorosłe, zainteresowane rozwojem artystycznym do wzięcia udziału w Letnich Warsztatach Artystycznych, które odbędą się w terminie od 16 do 22 lipca. Pod kierunkiem profesjonalnych artystów będzie można w krótkim czasie zdobyć wiedzę z różnych dziedzin sztuki: malarstwa portretowego, malarstwa z natury, ceramiki, fusingu oraz rzeźby w glinie. Zajęcia będą trwały od godziny 10.00 do 18.00 (z godzinną przerwą). Pełen rozkład zajęć dostępny jest na naszej stronie internetowej oraz na plakacie.
Na warsztaty obowiązują zapisy, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy rozpoczną się 18 czerwca. Aby zgłosić się na warsztaty należy wypełnić kartę zgłoszeniową oraz zapoznać się z warunkami udziału w tym wydarzeniu kulturalnym (do pobrania w linkach poniżej). Dokumenty są również dostępne w biurze Ośrodka Kultury (pokój 44, I piętro) przy ul. 11 Listopada 27 (filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie).
Na zajęcia można zapisać się osobiście w biurze w Ośrodka Kultury, telefoniczne (71 313 28 29) oraz mailowo (kursy@kultura.olawa.pl), ale warunkiem udziału w zajęciach będzie wypełnienie deklaracji uczestnictwa.
Krótki opis planowanych warsztatów:

Malarstwo portretowe – na zajęciach uczestnicy zostaną zapoznani z tematyką portretowania poprzez spojrzenie na przekrój historyczny portretu oraz praktyczne wykonanie pracy. Zastosowana zostanie technika szkicu ołówkiem i akwarelą, aż do właściwej pracy wykonanej na blejtramach.
Malarstwo z natury – warsztaty będą dotyczyły wiedzy o kolorze, jego tworzeniu oraz oddziaływaniu w technice monotypii. Uczestnicy warsztatów uzyskają również wiedzę związaną z zależnością pomiędzy światłem, bryłą i kolorem w martwej naturze.
Rzeźba w glinie – warsztaty będą poświęcone studium twarzy oraz ciała człowieka.
Ceramika – na warsztatach uczestnicy będą wykonywać komplet ceramicznych naczyń pod nazwą „Śniadanie na trawie” metodą zdobienia angobami (delikatna powłoka z białej lub barwionej glinki nakładana na wyrób przed wypaleniem dla uzyskania powierzchni matowej lub lśniącej). Prace zostaną wypalone do formy zbiskwitowanej (czyli nieposzkliwionej).
Fusing – technika polegająca na łączeniu w jedną całość różnych szkieł kolorowych wraz z preparatami do dekoracji szkła, dzięki czemu otrzymujemy trójwymiarową przestrzenność oraz niepowtarzalne zdobienia. Proces ten odbywa się w specjalnych piecach sterowanych komputerowo.

Dokumenty:
Warunki udziału
Karta zgłoszenia