Koncert Primaaprilisowy

Data: Miejsce: Kup bilet

Opis

plakat_primaaprylis

 

PUSTKI
Mistrzowie łączenia postrocka i avanpopu. Nazwę zespołu wzięli od przydomowej komórki,
w której rozpoczęli swoją przygodę z dźwiękami. Kiedyś mówiono o nich, że grają muzykę Wschodu, ale tak naprawdę każda kolejna płyta wymyka się z ram gatunkowych. Najnowszy krążek „Safari”, który ukazał się w marcu tego roku jest tego najlepszym dowodem. Wciąż mamy do czynienia z klimatem, gdzie chwytliwa melodia gra w klasy z niebanalnym tekstem, ale pojawiają się zupełnie nowe rozwiązania muzyczne, bo oprócz charakterystycznego dla pustek brzmienia gitar, klawiszy czy sekcji rytmicznej, otrzymujemy porządną dawkę elektroniki. Produkcyjnie na „Safari” swoje piętno odcisnęli trzej producenci – Bartek Dziedzic, Adam Toczko oraz Eddie Stevens.
Teraz mówi się o nich, że nagrali płytę roku, najbardziej przebojową w dotychczasowym dorobku. Jedno jest pewne, Pustki potrafią zaskakiwać.  Ich muzyka jest zderzeniem wejść i wyjść – brzmień cichych  i spokojnych, przeplecionych mocnymi i efektownymi. Zachwycają, porywają, oczarowują.

https://www.youtube.com/watch?v=hzOE9htTOnw

NOTOPOP to elektropopowe trio. Zarówno ich muzyka jak i nazwa cechują się przewrotnością. Zespół czerpie nie tylko ze współczesnych syntezatorowych barw ale także chętnie sięga po klasykę britpopu i elektroniki. W ich kompozycjach brudny bit przeplata się z dźwiękami cytry a mocne uderzenie basu zachęca do tańca. Zespół ma na koncie ciepło przyjęty występ podczas Moico Enjoy Music, WROSound, Sofar Sounds czy RAMSession. NOTOPOP zostało zauważone m.in. przez Piotra Bartysia (Radio RAM), Ulę Kaczyńską i Tomka Rawskiego (Radio Czwórka), rgltr (Radio LUZ), Music Addicted, Kamila Wróblewskiego (TOK FM) czy Bartka Woynicza (nowamuzyka.pl). Warto dodać, że zespół zagra w tym roku na prestiżowym festiwalu Spring Break w Poznaniu więc warto wpaść i ich posłuchać.
Ich kawałki można znaleźć tu:
https://soundcloud.com/notopop

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.