Jabłonka – koncert online

Data: 28 listopada 2020 Miejsce: Online

Opis

Czas na młodą alternatywną scenę muzyczną! 28 listopada o godz. 18:00 na naszym Facebooku transmisja live koncertu zespołu Jabłonka!

Pochodzą z Wrocławia, grają triphop z polskimi tekstami i zadebiutowali supportując Katarzynę Nosowską. Poznajcie 5 młodych muzyków: Polę, Adama, Pawła, Jarka i Wojtka, którzy wspólnie tworzą zespół o wdzięcznej nazwie… Jabłonka.

Jabłonka została powołana przez trio, które zimą 2015 roku trafiło na siebie za sprawą internetowego przypadku. Pola Chobot, dyplomowana polonistka, gitarzysta Adam Baran i Paweł Rychert, producent znany ze współpracy z Meliką i Pchełkami. Kilkumiesięczny proces poznawania się wykrystalizował brzmienie Jabłonki, silnie inspirowane trip hopem – brytyjską perłą lat dziewięćdziesiątych, nu-jazzem (elektro-jazz) i ciszą, w której ważne jest słowo. Do zespołu dołączył wrocławski perkusista Jarek Korzonek i Wojtek Bergander – basista i kontrabasista, klasycznie wykształcony jazzman. Jabłonka zadebiutowała 18 grudnia 2015 roku w klubie Bogart, na koncercie organizowanym przez Program Trzeci Polskiego Radia, z wielkim sukcesem zainaugurowali festiwal Enea Spring Break 2017, są laureatami Fama Festiwal 2017 i opolskiej Zimowej Giełdy Piosenki. Znaleźli się w finałowej dziesiątce Opolskich Debiutów.

Zapytani o swoją muzykę mówią, że Jabłonka to “piosenki ukształtowane przez mróz i listopadowe ciemności. Bzik słowa, tumult półżywych, niepokojących bitów, kosmicznych gitar i basów. Miks elektroniki i żywych instrumentów. Powrót do prostej, chłodnej melodii, którą ociepla oszczędny, polskoszeleszczący głos. Muzyczne poletko dzieci lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, które cenią treść i chcą o sobie opowiedzieć”.

Zapraszamy na koncert live, który odbędzie się już 28 listopada o godz. 18:00 na naszym Facebooku!