II Festiwal Historii i Ognia

Data: 13-14.08.2021 Miejsce: Rynek / Tereny zielone za Ośrodkiem Kultury Wstęp wolny

Opis

W dniach 13 i 14 sierpnia odbędzie się II Festiwal Historii i Ognia, organizowany przez Grupę Rekonstrukcji Historycznych Wiwern. WSTĘP WOLNY. Impreza odbędzie się w ramach minigrantów “Przestrzeń Kultury – Oława 2021”, organizowanych przez Centrum Sztuki w Oławie. Przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Oławie.

W piątek 13 sierpnia o 21:30 zapraszamy na oławski Rynek, gdzie odbędzie się pokaz fire show w wykonaniu artystów Teatru Ognia Wiwern. Artyści zaprezentują spektakl tańca z ogniem – żywiołu, który wzbudza respekt i podziw –  przy akompaniamencie nastrojowej muzyki.

Natomiast w sobotę 14 sierpnia – na Terenach Zielonychnych Ośrodka Kultury przy ul. 11 Listopada 27, w godzinach 14:00-20:00 odbędzie się Piknik Średnioweiczny z Turniejem Łuczniczym. Podczas pikniku spędzimy czas w średniowiecznym obozowisku, przyjrzymy się wystawie replik strojów i oręża z epoki oraz zapoznamy ze zwyczajami średniowieczego rycerstwa. Będzie także okazja do wzięcia udziału w turnieju łucznizcym. W obozowisku nie zabraknie muzyki dawnej i  atrakcji prowadzonych przez rekonmstruktorów z Grupy Wiwern.