Edvinas Minkstimas/ Litwa

Data: Miejsce: Kup bilet

Opis

Edvinas Minkstimas jest uważany za jednego z najlepszych młodych pianistów. Recenzenci w Europie i Ameryce Północnej podkreślają jego profesjonalną technikę pianistyczną i siłę ekspresji oraz bogaty repertuar. Jest laureatem ośmiu międzynarodowych konkursów pianistycznych. Otrzymał tytuł doktora sztuk muzycznych w Juilliard School ( u prof. Jerome Lowenthala) oraz dyplom pianistyczny w Konserwatorium Paryskim ( u prof. Michela Beroffa). Jest regularnie zapraszany do jury międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Jego aktualne plany koncertowe obejmują występy na Alasce, w Chinach, Korei Południowej, Polsce, Niemczech, Meksyku, Litwie oraz projekt płytowy z Wileńskim Kwartetem Smyczkowym – najbardziej znanym litewskim zespołem kameralnym, z którym występowali i nagrywali płyty najwięksi pianiści świata.

Pianista występował jako solista w większości z najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie, w tym: Carnegie Hall, Alice Tully Hall, (NYC) Teatr Echegaray, Teatro cervantes (Malaga, Hiszpania), Salle Pleyel (Paryż).

Urodzony w Kownie na Litwie, Mikstimas w swoich kompozycjach inspiruje siĘ poezją, mitologią nordycką i sztuką romantyczną. Jest również pod silnym wpływem wielkich pianistów i kompozytorów, Brahmsa, Liszta, Rachmaninowa, oraz współczesnych pianistów (Jewgiej Kisin, Spencer Myer, Sofya Gulyak, Jeffrey Swann i Martha Argerich). Wirtuozeria służy przede wszystkim do przekazania liryzmu i poezji dzieła muzycznego.

W programie utwory: F. Chopina, F. Liszta i F. Shuberta.

Będzie to już 1177 koncert Towarzystwa im. F. Liszta z cyklu „Wieczory lisztowskie”.

recital_minkstimas_plakat

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.