Anna Maria Jopek

Data: Miejsce: Kup bilet

Opis

Koncert Anna Maria Jopek - 7 października 2015 godz. 19:00

Zamiast brać udział w kolejnych telewizyjnych teleturniejach ANNA MARIA JOPEK od lat zajmuje się muzyką. Ta pasja zabrała ją na sceny całego świata, od Hollywood Bowl, przez Carnegie Hall, Operę w Tel Avivie, Festiwale całej Europy, sceny Dalekiego Wschodu, Brazylii i – wielokrotnie – w najznakomitsze wnętrza koncertowe całej Japonii.
Wydała kilkanaście albumów z których większość przyniosła tytuł Złotej lub Platynowej Płyty.

Sprzedała milion płyt.
Nagrywała i koncertowała z najwybitniejszymi improwizującymi artystami naszych czasów, jak Pat Metheny, Branford Marsalis czy Bobby McFerrin. W składzie jej projektów pojawiali się arcymistrzowie z różnych stron świata: legenda bossa novy z Brazylii Oscar Castro Neves, kapitalny multiinstrumentalista i wokalista z Kamerunu Richard Bona, skupiony norweski pianista Tord Gustavsen, metafizyczny głos tunezyjskiej pustyni Dhafer Youssef, jeden z najwybitniejszych kontrabasistów epoki, Amerykanin Christian McBride, czy wielcy perkusiści – Manu Katche i Mino Cinelu. W Polsce współpracowała nieomal ze wszystkimi: Od Jeremiego Przybory (ostatni duet Mistrza!) i Marka Grechuty, przez Tomasza Stańko i Leszka Możdżera aż po zespół Sweet Noise, Muńka Staszczyka czy teatr Pieśn Kozła.
Współpracowała ściśle z japońskim wirtuozem fortepianu Makoto Ozone i flecistą z teatru Kabuki – Tomohiro Fukuharą. Jednocześnie, mieszkając chwilami w Lizbonie, nagrała projekt z wieloma spośród najwybitniejszych artystów języka portugalskiego.


Cokolwiek jednak robi – pozostaje wierna swoim korzeniom, którymi pozostają: polska muzyka ludowa (jej rodzice byli filarami zespołu Mazowsze) i klasyczna (ukończyła wydział fortepianu w Akademii Muzycznej im.Fryderyka Chopina w Warszawie).

Bilety do nabycia w kasie OWE Odra i online.