30.09.2021

Dla pasjonatów fotografii!

22 września 2021
Chciałbyś zacząć przygodę z fotografią, ale nie wiesz jaki aparat wybrać? Czujesz się niepewnie w pracy ze swoim aparatem? Nie wiesz jakie akcesoria dokupić? Twoje zdjęcia są nieostre, zbyt jasne lub za ciemne i chcesz to wreszcie zmienić? Masz dość robienia zdjęć w trybie Auto i chciałbyś w końcu w pełni wykorzystać możliwości Twojego aparatu? Chcesz się dowiedzieć w jaki sposób wykonać dobre zdjęcia portretowe, reportażowe, dokumentalne, krajobrazowe? Zapraszamy na Praktyczny Kurs Fotografii HQ prowadzony przez Annę Matusewicz (Mistrz Fotografii, instruktor praktycznej nauki zawodu: Fotograf, arteterapeutka) i Kryspina Matusewicza (Technik Fotograf, dziennikarz, fotoreporter, nauczyciel fotografii). Zajęcia odbywać się będą w OWE Odra przy ul. Młyńskiej 3 (filia nr 1 Centrum Sztuki w Oławie) w dwóch grupach: dla młodzieży w wieku 12-17 lat (poniedziałki w godz. 17:00-18:30) i dla dorosłych (piątki w godz. 17:00-18:30). Koszt zajęć: 150 zł/ miesiąc. Warsztaty kończą się certyfikatem instytucji szkoleniowej.

“NIEZŁE KWIATKI” – fotografia Krzysztof Niźnik

6 września 2021
W cyklu “Wystawy w Galerii OKO” we wrześniu 2021 roku zachęcamy do obejrzenia zdjęć Krzysztofa Niźnika “NIEZŁE KWIATKI” . Krzysztof Niźnik – fotograf-amator, miłośnik muzyki (zwłaszcza jazzowej). Swoje fotografie prezentował na kilku indywidualnych wystawach we Wrocławiu i innych miastach Dolnego Śląska. Zapraszamy do oglądania!

Wrzesień w Galerii OKO

31 sierpnia 2021
We wrześniu zapraszamy do Galerii OKO, mieszczącej się w Ośrodku Kultury (filia nr 2 Centrum Sztuki w Oławie), na dwie malarskie wystawy. Pierwsza z nich – “Kwadranse Akademickie” – to autorska wystawa Bożeny Potoczny. O genezie wystawy będzie można przeczytać w dedykowanym katalogu, a w tym miejscu przytoczymy jedynie kilka słów Pani Bożeny: “… W 2018 roku zdecydowałam się na Podyplomowe Studia Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że miałam wtedy 73 lata i poczucie bycia w wieku dinozaurów. Ale ponieważ wiek to stan świadomości – a tu czułam się na wiek studencki – ochoczo zaliczyłam te studia (…). Było tak pięknie czuć się twórczo i młodo wśród studentów… I nagle “Pani Pandemia” zabrała mi cały semestr, zmieniony w zajęcia on-line (…). Teraz, po roku, pokazuję akademickie prace z przyjemnością na żywo, bo nawet pokaz prac był on-line na stronach Akademii… Dziękuję losowi i swoim ciągotom do eksperymentów życiowych, że tak wspaniała przygoda była mi dana…”. W drugiej z sal w Galerii OKO będzie można zobaczyć wystawę pt. “Inspiracje renesansowe online”. Jest to efekt zajęć online dla słuchaczy Oławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, prowadzonych przez Bożenę Potoczny podczas pandemii na przełomie 2020/2021 roku. “… Nie trzeba dodawać, że wszystko odbywało się zdalnie, metodą wykładu i pokazu rysunkowego na żywo, podczas wykładu, telekonferencji i korekt telefonicznych… Taki był pandemiczny tryb nauczania malarstwa i rysunku, co stało się namiastką wytęsknionego żywego kontaktu… Dziękuję wszystkim za wytrwałość, pracowitość i zadziwiające efekty pracy” – Bożena Potoczny. Uczestniczkami wystawy i Autorkami prac są: Zofia Cejnóg, Aniela Głód, Krystyna Majorek, Barbara Juszko, Hania Łukasiewicz, Marga Michałowska, Krystyna Tołwińska. Finisaż obu wystaw odbędzie się 23 września o godz. 17:00. We wrześniu zapraszamy także na wystawę fotografii Krzysztofa Niźnika pt. “Niezłe kwiatki”. Na wszystkie wystawy wstęp wolny!