Warsztaty produkcji muzycznej

Warsztaty odbędą się 6-8 listopada 2020 (piątek, sobota, niedziela). Minimalna frekwencja 10 osób.

Tematyka warsztatów:

– nagrywanie instrumentów akustycznych. Właściwy dobór i ustawienie mikrofonów. Korekcja nagranych śladów pod względem dynamicznym i częstotliwościowym.
– Sampling – omówienie dostępnych narzędzi do samplingu. Importowanie próbek i edycja podstawowych parametrów sampli. Użycie sampli w procesie twórczym.
– Wykorzystanie instrumentów wirtualnych w procesie tworzenia. Omówienie ich możliwości i zastosowanie w praktyce.
– Mix I Mastering – przygotowanie śladów do miksowania. Wyjaśnienie procesu miksowania. Prezentacja technik mikserskich, omówienie różnic w miksowaniu śladów nagranych z mikrofonów i śladów instrumentów wirtualnych. Omówienie procesu masteringowego, przykładowa sesja masteringowa na bazie wirtualnych urządzeń.

 

Prowadzący:

Łukasz Damrych– producent muzyczny, pianista, aranżer, kompozytor. Twórca muzyki do takich spektaklu jak ” Moja twarz Ci opisze”, ” Grzechy”, ” 9 chwil”, ” Zwyczajne szaleństwa”, “Przygody małego M”, “W pośpiechu do nieba – Edyta Stein”, “Prawiek i inne czasy”, “Madea na Manhatanie i inne. Współpracował z teatrem akrobatycznym Ocelot. Na 26 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej otrzymał nagrodę Tukan Aranżer. Twórca muzyki do spektaklu Bartosza Porczyka pt. ” Smycz”, a także producent debiutanckiej płyty Bartosza Porczyka “Sprawca “. Współpracuje z takimi zespołami jak The Positive, Natalia Lubrano, Alicja Janosz, Bartek Miarka Band. Współpracuje z Katarzyna Groniec której w 2009r zaaranżował płytę pt ” Listy Julii”. Jest producentem jej najnowszej płyty “Pin up Princess”. Producent płyty Bartka Miarki. Jest producentem debiutanckiej płyty Maggie Qs “True Colors” która jest w trakcie realizacji!

Waldemar Maszyński – Producent, kompozytor, instrumentalista i wokalista. W wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na akordeonie. Jest absolwentem wrocławskiej Akademii Muzycznej na kierunkach: kompozycja, akordeon.Był współtwórcą Fusion3acc, Maszyński Duo oraz duetu Chillove.Dla Chillove wyprodukował “Great Deal EP”, długogrającą płytę “29/9” oraz “#3”.

W jego dorobku kompozytorskim znajdują się także utwory pisane lub aranżowane na potrzeby spektakli teatralnych: “Nocami i dniami będę tęsknić za Tobą”(Teatr Polski Bielsko-Biała), “Hanno Reitch, Kochamy Cię/Nienawidzimy Cię”(Teatr Norwida w Jeleniej Górze), “Zaucha. Welcome to the PRL” (Teatr Żeromskiego w Kielcach)

 

Opłaty za zajęcia:
Opłaty za zajęcia należy uiszczać przelewem na konto Centrum Sztuki w Oławie.

Dane do przelewu:
Centrum Sztuki w Oławie
ul. Młyńska 3, 55-200 Oława
nr konta – BS Oława 10 9585 0007 0010 0006 5171 0001

W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko uczestnika, rodzaj zajęć i miesiąc, za który wnosi się opłatę.